nyjono

Která náplň hřejivého polštářku po zahřátí udrží teplo nejdéle?

Prodávají se s třešňovými peckami, s pohankovými slupkami, s rašelinou, atd.

Tak … mohu zcela zodpovědně konstatovat, že třešňové pecky jsou vhodné max na masáž.
Rašelina je skvělá a vydrží hřát dlouho. Tu opravdu doporučuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Já bych vsadil na nějakou tu chemicko-fyzikální. Ty jsou aktivní, takže nejen, že udržují, ale i aktivně hřejí.

Další odpovědi
Kepler

Ta provedení s uvedenými náplněmi mi nedávají moc smysl, působí spíš jako izolant a tak vyvolávají pocit tepla podobně jako svetr. Nejdéle by měla udržet teplo ohřívací láhev s náplní teplé vody – ta má zdaleka největší měrnou tepelnou kapacitu a tak vychládá nejpomaleji.

Malvína

Mám několik takových polštářků, které mi šije maminka. Jsou naplněné jak těmi slupkami, tak pohankou. Ráda je používám v zimě, když potřebuji zahřát pod peřinou nebo když mě bolí průdušky, přiložím jej. Ač se náplně různí, mám dojem, že hřejí všechny stejně a stejnou dobu. Také záleží, na jaký výkon a čas je dáš do mikrovlnné trouby.
Do kapes u kabátu mám ty, které zmiňoval Edison. A za mě hřejí mnohem více a déle.