Kulpix

Která metalová kapela je vaše nejoblíbenější?

Nemám moc co poslouchat. Po 5 odpovědích doplním, co poslouchám já.

Nechci black metal, death metal, satanisty a jiné extrémy.
Může být power metal, melodic,speed,nu …

Nejlepší odpověď
anonym

Metallica

Moje oblíbená skladba i klip, který mě příjde geniální
Zajímavosti o písni: Je o nemoci Hetfieldova otce – o rakovině
Zde se podívejte a poslechněte: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=eRV9uPr4Dz4

Skladba se jmenuje v originále: Until It Sleeps

Překlad té skladby do češtiny je zdrcující jako sama rakovina.

Kde stále beru tu svou bolest
Utíkám, ale mám ji stále po boku

Tak mě rozervi a vylij mě
Uvnitř jsou věci, které ječí a řvou
A ta bolest mě stále nenávidí
Tak drž mě, než to usne

Tak jako prokletí, tak jako opuštěný pes
kterého jednou nakrmíš a už zůstane
Nyní je s tebou

Tak rozervi mě, ale dej si pozor
Tam uvnitř jsou věci, o které se nikdo nestará
A ta špína mě pořád třísní
Tak myj, dokud nebudu čistý.

Svírá tě to, tak mě drž
Špiní tě to, tak mě drž
Nenávidí tě to, tak mě drž
Drží tě to, tak mě drž
Než to usne

Ta mi řekni, proč jsi mě vybral
Nechci tvůj stisk, nechci tvou nenasytnost
Nechci to

Rozervu se, a přiměju tě odejít
Už nikdy nikomu nesmíš ublížit
A ten strach mě stále rozechvívá
Tak drž mě, dokud neusne

Svírá tě to, tak mě drž
Špiní tě to, tak mě drž
Nenávidí tě to, tak mě drž
Drží tě to, tak mě drž
Než to usne

Já to nechci, já to nechci, nechci, nechci, nechci, nechce, ne..

Tak rozervi mě, ale dej si pozor
Tam uvnitř jsou věci, o které se nikdo nestará
A ta špína mě pořád třísní
Tak myj, dokud nebudu čistý.

Rozervu se, a přiměju tě odejít
Už nikdy nikomu nesmíš ublížit
a ta nenávist mě stále zostuzuje
Tak drž mě
Dokud neusne

Další odpovědi
quentos

Nightwish, ale s Tarjou… ti už nebudou, co bejvali…
„Satanisty. prosím.“ – takže máme jmenovat jenom satanisty? Tak to asi neposloužím…

RyuzakiKate

Už metal téměř neposlouchám, z příbuzných žánrů spíš grind a podobně, a to ty nechceš… No, ve svých pubertálních letech jsem milovala HIM, kteří se sami řadili k tzv. love metalu (podle názvu jednoho alba). Stále je to jedna z mých srdcovek. Pak si občas poslechnu třeba Haggard nebo Arkonu, kteří mají takové středověké prvky a to mi k sobě hezky ladí. A z military metalu zkus třeba Sabaton, Manowar.

Rocker

Metallica a Helloween,už odmlada

ten který je

Poslechnu si takové ty hlavní pilíře zakladatelů Heavy metalu,tedy Saxon,Judas Priest nebo Iron Maiden.Iron Maiden se mi ovšem líbili s jejich prvním zpěvákem Paulem Di Annem.Také děvčata z Girlschool s Motorhead byla tenkrát pecka.Dále mám rád už takovou větev,která už spadá pod Doom metal nebo gothic metal jako jsou Candlemass,Ti­amat,něco od Sirenie a Tristanie.Je toho hodně.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=bjEFL4-7y7k
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=lzG0gMmKJxk
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=80Hyz4pOX­tE
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dAwthLMBBPI
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=m0PtwL3C7LA

Baromut

Slipknot. A pak spousta corových (BFMV, Asking Alexandria, BMTH…)

kelley

Nightwish ani Slipknot nejsou metalové kapely a Metallica přestala hrát metal v roce 1991 😉 Zkus Megadeth, Annihilator, novější CD od Judas Priest, Pantera, z melodičtějších třeba Extreme nebo Mr. Big. Tohle už je spíš hard rock, ale zkus: Tesla, Pink Cream 69, Kingdom Come … stylově trochu mimo mě, ale hodně mě z českých kapel překvapila (v dobrém) opavská kapela „The Fall of Ghostface“ … Satanisti jsou u nás především Root 😁 Ozzy satanista není, i když mu to mnozí podsouvají… Jo a ještě Steelheart.

OtakuNuGoth

X Core ,Switch ,XIII, Kissing Candice, Motionless In White,Alestorm,Lord Of The Lost nebo Lordi

Kulpix

Dinamit
Sabaton
Metallica
Delain
Masterplan
Prodigy
Amaranthe
Dio
Rainbow
Black sabbath
Judas priest.......a jiné další.