annas

Která herečka se proslavila filmovými rolemi starých dam, obyčejných babek či moudrých i zlobivých aj. stařenek atd.?

Narodila se 17. 12. počátkem minulého století.

Která role v jednom televizním seriálu 70. let 20. st. ji proslavila? Název seriálu?

Nejlepší odpověď
vagra

Bezpochyby máte na mysli Marii Rosůlkovou a seriál
Taková normální rodinka.
Nejoblíbenější seriál v naší"rodince".

Další odpovědi
hanulka11

Marie Rosůlková. Na divadelních prknech stála od roku 1921 až do roku 1982. Většina českých diváků ji ale zná spíše z televizních a filmových rolí – vedle Takové normální rodinky můžeme připomenout filmy Čtyři vraždy stačí, drahoušku nebo Zítra vstanu a opařím se čajem. Od narození Marie Rosůlkové nedávno uplynulo 105 let, proto vás nemůže překvapit třeba její vzpomínka na setkání s císařem Františkem Josefem I.

Zdroj: http://www.ra­dio.cz/cz/rubri­ka/zarchivu/ma­rie-rosulkova-vzpomina-na-rakousko-uhersko