Viktorie II.

Která česká kapela má podle vás divný název?

Já bych řekla, že Horkýže slíže. Chápete ten název?

Nejlepší odpověď
seraphico

Mňága a Žďorp
Morčata na útěku
Xindl X
Mydy Rabycad
Komunální odpad
Ahmed má hlad
Zeměžluč
Peneři strýčka Homeboye

Další odpovědi
ten který je

Horkýže Slíže je slovenská kapela.;-) Jinak počátkem 90 let jsem zašel do prodejny hudebních CD a hledal kapelu,která nesla název,který zde asi nemohu napsat,protože bych byl smazán.Tak jen naznačím,že kapela nesla název něco jako zašité dámské přirození a už dávno nehrají.Když se mne prodavačka zeptala co sháním,raději jsem odešel.;-)
Jinak mnoho českých kapel má zvláštní názvy.Je to dané asi naším pro cizince těžko pochopitelným smyslem pro humor a jazykem.

marci1

Horkýže slíže=tůdle nudle. 🙂
Slovo „horkýže“ znamená ve slovenštině „kdepak, kdeže“ a „slíže“ jsou „nudle“, třeba nudle v polévce. Do češtiny bychom název zřejmě nepřeložili jako „Kdepak nudle“, ale pokusili bychom se jej zrýmovat a získali bychom frazém „tůdle nudle“ (jak ostatně přeložil do češtiny název kapely i jeden z jejích členů). Název Horkýže slíže vymyslel bubeník kapely na cestě z hospody.

https://market­hing.cz/coze-slize-horkyze

A co tak třeba kapela"Umbrtka"? 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Umbrtka#ci­te_note-1
UMBRTKA-Temný přízrak plzeňských stok.
http://metalo­polis.net/Arti­cles/723/UMBRTKA-Temny-prizrak-plzenskych-stok-(rozhovor-s-tvurci-projektu)/

Kelt

Každá skupina má název, který je pro ostatní divný. Třeba Rolling stones – valící se kameny, The Beatles – Brouci a podobně. Prostě si kapela dala název, má své fanoušky, tak co řešíš. Pokud hrají dobře, tak si najdou své posluchače a jak se jmenují, je to poslední, co mne zajímá.

Ametyst

Wanastowi vjecy, Alkehol, Vypsaná fixa…

Emefej

Já bych řekl, že Horkýže slíže není česká kapela. Ze studentských let si pamatuji pardubickou kapelu Betonové sperma.