Ametyst

Jaký /který název hudební skupiny vás rozesměje nebo prostě udělá radost?

Když slyším samé originální názvy kapel okresního formátu, musím se usmívat nad tou fantazií.
Dnes mě rozesmál název kapely „Los utřinos“. Trochu jsem googlila, a našla název jejích předchůdců „Los invalidos“. 🙂

Odpovědi
Kelt

Kroky Františka Janečka.

aliendrone

Tak především je SUPER, když se člověk má čemu ( a s kým) smát. Přeci jen mi poslední dobou připadá, že kolem mě jsou „kyselé xichty“ nějak moc často. 🙂

Jenže neznám žádné naše kapely, natož s komickým názvem. Jediná mě známá jsou „Morčata na útěku“ (kterou občas poslouchám), ale ti už dávno nejsou ti culíci, jako před 20 lety. Mám prostě v očích spamfiltr (nebo co) na „kulturní plakáty“. Existuje ještě skupina „The Plaaky“? Každopádně posílám odkaz na jednu pecku Morčat. Je to spíš „chlapská záležitost“, ale pobaví. Ten refrén je FAKTICKY chytlavý, vždycky když tuhle písničku slyším, tak si ho broukám zbytek dne až do noci/režimu spánku. 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ZgRXQIWnaw0&ab_chan­nel=zaxic 🙂

Emefej

Znal jsem skupinu „Definitivní ententýk“.

paul1

Před vojnou jsem byl na koncertu více skupin, jedna z nich se jmenovala „Když se řítí Prašná brána“. Jinak dobrou náladu mi udělá název skupiny: Banjo band Ivana Mládka.

da ny

Asi před 30 lety mne pobavil název ČESKÉ BUCHTY
https://www.a­genturaars.cz/de­tail/ceske-buchty
Před tím „Schovanky“, ještě s Věrou Martinovou ;-
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=tvY9L2ya­Ikw

annas

Už několikrát jsem si všimla na plaklátech, , , že v našem městě čato hraje kaopela Mňága a Žďorp

Podívala jsem se, co slova znamenají a podělím se.

"Mňága a Žďorp — Kapely — Bigbít — Česká televize
V květnu 1987 se dali dohromady bývalí členové valmezského undergroundu Slepé střevo a pod názvem Mňága a Žďorp (což v lokálním slangu znamená „sračka a krám“) už o měsíc později vystoupili na Valašském špalíčku.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=M%25N+%C3%A1gas+a+%­C5%BDK%C4%8Eor­p+P%C5%99%C3%AD­kazy+&sca_esv=598369466&­sxsrf=ACQVn0-PRuhZKhU_xLLP0yh­PTXrokZJLSw%3A1705­236263215&ei=J9ej­ZZPODOWp9u8P2ra­GuA0&udm=&ved=0a­hUKEwjT_eeN9Ny­DAxXllP0HHVqbAd­cQ4dUDCBA&oq=M%25N­+%C3%A1gas+a+%C5%BDK%C4%­8Eorp+P%C5%99%C3­%ADkazy+&gs_lp=Eg­xnd3Mtd2l6LXNlcnA­iH00lTiDDoWdhcyB­hIMW9S8SOb3JwIF­DFmcOta2F6eSA­yCBAAGIAEGKIEM­ggQABiABBiiBDI­IEAAYgAQYogRI­uiJQ6ARYmRVwAX­gBkAEAmAHQAaAB9Am­qAQUwLjcuMbgBDMgBAP­gBAcICChAAGEcY1gQY­sAPCAgcQIRgKGKAB4gME­GAAgQYgGAZAGBg&scli­ent=gws-wiz-serp

EKSOT123

Dobrý! Taky mě občas něco překvapí, ale kdo si má zrovna vzpomenout.
Tak zkusím zapátrat: Čechomor, Betula pendula, Bokomara, Helemese, Jablkoň, Koblížci, Koňaboj, Mňága a Žďorp, No name, Šlapeto, Abrakadabra, Žlutý pes,…
The Rolling Stones, The Beatles, Chumbawamba, Halo of Flies, Lettuce,…
https://hooksan­dharmony.com/most-creative-band-names/#:~:tex­t=And%20as%20roc­k%20%E2%80%98n%E2%80%99%­20roll%20has%20p­rogressed%2C%20so,­Afghanistan%20Ba­nana%20Stand%20A­fraid%20Of%20Fig­s%20Alcoholic­s%20Unanimous
Z Ruska např. Vrhači česneku, Etiopská soutěž o sněhovou dívku, Zuřiví ježci …
https://www.tram­broid.com/node/5/
Los cucaratos picantes (pikantní švábi),…
https://www.wa­keandlisten.com/nom­bres-grupos-musica-espanoles-cutres-malos-raros-graciosos/

elkon

Trapným až hloupým názvům se nesměju. Název by měl mít určitou úroveň. Hloupý název také vypovídá o těch lidech, kteří pod tím vystupují.

Ametyst

Aliendrone: Dobrý morčata. Když se zmiňuješ o smíchu, a je ho jako šafránu, včera jsem se válela smíchy u filmu “Zvláštní korespondenti.” Special correspondents. Hraje tam Ricky Gervais. On má řekla bych tvůj styl humoru.:-)))

Ametyst

Určitě neznáš skupinu “Komunální odpad” z Chlumce nad Cidlinou? 🙂

zjentek

AC blesk DC! 😘

aliendrone

zjentek>>>
AC bouřka DC – to jen tak na okraj. 😉 🙂