sofid

Křupání v zápěstí,prstech a kloubech.

Dobrý den, mívám takový zlozvyk že si křupu s prsty ale i s části prstů myslim tim čast kde se nachází nehet a postupně až k dlani, také mi křupe zápěstí.Můžu mít v budoucnu stím problémy?

Nejlepší odpověď
annas

Křupání kloubů prstů na rukou – jeden názor

Vědci zabývající se tímto zlozvykem lidí podle zjištění ve svých výzkumech uklidňují, že praskání v kloubech prstů nemá spojitost třeba s artritidou, ale na druhou stranu upozorňují, že častější prolamování prstů, ze kterého se někdy vyvine zlozvyk, může poškodit měkké tkáně kloubního pouzdra a trvale oslabit například stisk ruky.

http://fyzmatik­.pise.cz/308-krupani-kloubu-prstu-na-rukou.html

Další odpovědi
Orange

Jen pokračuj, akorát budeš mít v budoucnu horší stistk.