ecpedicelove

Křupání v kolenou

Ahojky, není mi ani dvacet k křupe mi v obou kolenech. Je to dost nepříjemné, ale nebolí to. Poradí někdo co s tím?

Odpovědi
elkon

Navštiv ortopeda. Je to sice brzy, ale může to být artróza. Je to degenerativní změna. Někdy to může být dědičné. Mě to přivedlo až k výměně kloubu, ale na to máš jistě mnoho let čas. Ortoped ti řekne více a třeba to lze v raném stádiu řešit jednodušší cestou.

marci1

Názory dvou lékařů: 😄

1/ Dobrý den, „křupání“ v kolenou obecně není známkou vážnějšího poškození kolenního kloubu, ačkoliv pacientem či jeho okolím může být vnímáno negativně, tak jako u Vás. Příčin může být celá řada, nejčastěji se jedná o výchlipky z pouzdra kolenního kloubu, tzv. pliky. Přesnou příčinu lze stanovit na základě klinického vyšetření a RTG, to je základní schéma. Zmírnit obtíže cvičením lze velmi obtížně, na druhou stranu například kolo, rotoped či plavání může obecně natolik zlepšit stav kolenního kloubu a kolemkloubních měkkých tkání že se křupání může zmírnit.

2. Tyto zvukové fenomény mohou být způsobeny nejspíše přesmýknutím vazů či šlach okolo kostního výběžku, pokud nepůsobí bolest, tak se zřejmě nejedná o nic nebezpečného. Někdy se z toho „prokřupávání“ může stát trochu návyk- schválně opakovat tedy nedoporučuji. Pokud problém chcete řešit, objednejte se na ortopedické vyšetření.

https://www.zna­mylekar.cz/otaz­ky-odpovedi/je-krupani-v-kolenou-nebezpecne

da ny

Hledej Šmudlo, hledej.....
Pak se rozhodni ;D
Pocity přeskakování kolene bývají nejčastěji spjaty s úrazovými či neúrazovými změnami menisku. Meniskus představuje vyrovnávající tlumič mezi stehnem a bércem a v případě jeho roztržení se interponuje do štěrbiny, vede k přeskakování a lupání v koleni.“
https://www.ic­klinika.cz/cz/chi­rurgie-nohy/potize-diagnozy/poti­ze/preskakova­ni-v-kolene/

„Tyto zvukové fenomény mohou být způsobeny nejspíše přesmýknutím vazů či šlach okolo kostního výběžku, pokud nepůsobí bolest, tak se zřejmě nejedná o nic nebezpečného. Někdy se z toho „prokřupávání“ může stát trochu návyk- schválně opakovat tedy nedoporučuji. Pokud problém chcete řešit, objednejte se na ortopedické vyšetření. S pozdravem dr. Dobiáš“
https://www.zna­mylekar.cz/otaz­ky-odpovedi/je-krupani-v-kolenou-nebezpecne

zjentek

Elkon já vždy tušil že ty seš něco jako robokop. A už je tady důkaz.

marci1

Omlouvám se za velké tučné písmo, za které nemohu. 🙂
Opravila jsem, ale zůstalo stejné.