Domcaz

Konec oddlužení a čekání na rozhodnutí soudu. Kde zjistím, kdy se bude projednávat?

Zdravíčko,

Většina napsána už v předmětu. Minulý měsíc mi odešla poslední splátka v mém oddlužení, správce svou zprávu odeslal a já poslal návrh na osvobození od těch nezahrnutých věřitelů a svých příjmech.

Od té doby to pro mého ins. správce skončilo, neodpovídá a bez rozhodnutí soudu mi nemůže poslat normoš výplatu, kterou deponuje k sobě.

Takže bych se chtěl zeptat, jestli si tím třeba někdo už neprošel nebo se třeba nedá zjistit, kdy bude na stole můj případ a bude vykonáno usnesení o splnění oddlužení.

Tyhle dny jsou pro mě snad delší, jak těch 30měsíců, kterými jsem si prošel

Drap.. Stačilo napsat.. Ne, nedá se zjistit, kdy to přesně bude..

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nechápu slovní spojení: „…nemůže poslat normoš výplatu, kterou deponuje k sobě.“
Ale pokud ti zaměstnavatel nemůže posílat celou výplatu, jelikož ti strhává 2/3 zabavitelné částky, tak v usnesení soudu je napsáno od kterého data a do kdy tak má zaměstnavatel či­nit.

Jak tyhle dny jsou pro tebe horší jak 30 měsíců? Insolvence trvá 60 měsíců, tedy 5 let nebo do zaplacení 100% částky věřitelům.

Jelikož máš privátní účet, nelze na SZ odpovědět. OK, vysvětleno a máš tedy splaceno 100% svých závazků.
Jenže ty předbíháš dobu. Nejprve soud musí vydat usnesení o splnění podmínek splátkového kalendáře, a že je splaceno 100% dluhů. Zároveň vydá usnesení o zastavení všech povinností a příkazů. V usnesení tě zároveň poučí o tom, jak můžeš postupovat dále.
Teprve poté můžeš požádat o prominutí zbytku, popř. nezahrnutých věřitelů.
Co se týče lhůty, zkus se podívat na insolvenční rejstřík a na podobně skončené případy a zkus odvodit lhůty vyřízení.
Rovněž můžeš použít vyhledávání podle insol. správce, tedy toho tvého a jak vyřizoval a vyřizuje jiné případy. Prostě si prohlédni pár lidí a odvoď si z toho lhůty, které soud má.

Další odpovědi
Drap

Až to u soudu přijde na řadu!

Kazatel

Veškeré podrobnosti najdeš online v insolvenčním rejstříku dle spisové značky. Kdy rozhodne soud lze však jen odhadovat.