Avatar uživatele
Domcaz

Konec oddlužení a čekání na rozhodnutí soudu. Kde zjistím, kdy se bude projednávat?

Zdravíčko,

Většina napsána už v předmětu. Minulý měsíc mi odešla poslední splátka v mém oddlužení, správce svou zprávu odeslal a já poslal návrh na osvobození od těch nezahrnutých věřitelů a svých příjmech.

Od té doby to pro mého ins. správce skončilo, neodpovídá a bez rozhodnutí soudu mi nemůže poslat normoš výplatu, kterou deponuje k sobě.

Takže bych se chtěl zeptat, jestli si tím třeba někdo už neprošel nebo se třeba nedá zjistit, kdy bude na stole můj případ a bude vykonáno usnesení o splnění oddlužení.

Tyhle dny jsou pro mě snad delší, jak těch 30měsíců, kterými jsem si prošel
/////////

Drap.. Stačilo napsat.. Ne, nedá se zjistit, kdy to přesně bude..

Zajímavá 0 před 2464 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nechápu slovní spojení: „…nemůže poslat normoš výplatu, kterou deponuje k sobě.“
Ale pokud ti zaměstnavatel nemůže posílat celou výplatu, jelikož ti strhává 2/3 zabavitelné částky, tak v usnesení soudu je napsáno od kterého data a do kdy tak má zaměstnavatel či­nit.

Jak tyhle dny jsou pro tebe horší jak 30 měsíců? Insolvence trvá 60 měsíců, tedy 5 let nebo do zaplacení 100% částky věřitelům.

Jelikož máš privátní účet, nelze na SZ odpovědět. OK, vysvětleno a máš tedy splaceno 100% svých závazků.
Jenže ty předbíháš dobu. Nejprve soud musí vydat usnesení o splnění podmínek splátkového kalendáře, a že je splaceno 100% dluhů. Zároveň vydá usnesení o zastavení všech povinností a příkazů. V usnesení tě zároveň poučí o tom, jak můžeš postupovat dále.
Teprve poté můžeš požádat o prominutí zbytku, popř. nezahrnutých věřitelů.
Co se týče lhůty, zkus se podívat na insolvenční rejstřík a na podobně skončené případy a zkus odvodit lhůty vyřízení.
Rovněž můžeš použít vyhledávání podle insol. správce, tedy toho tvého a jak vyřizoval a vyřizuje jiné případy. Prostě si prohlédni pár lidí a odvoď si z toho lhůty, které soud má.

Upravil/a: JájsemRaibek

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez, Odpovědi.cz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Až to u soudu přijde na řadu!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kazatel

Veškeré podrobnosti najdeš online v insolvenčním rejstříku dle spisové značky. Kdy rozhodne soud lze však jen odhadovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek