Nick42364

Komunismus a názor na povinnost pracovat?

Dobrý den jaký máte názor na myšlenku jistého politika v ČR že by se měla zavést povinnost pracovat? Můj názor je takový že víceméně stačí vykazovat zisk a podnikat (influenceři, marketing,rekla­my,Home Office) a myslím si že by nám to pomohlo od OBROVSKÝCH ztrát od lidí kteří pracovat nechtějí a odmítají se zapojit do pracovního procesu. Když chcete skončit v nějaké práci a chcete jít do dřívějšího důchodu nikdo vám nebrání aby jste šli někde na vrátnici si to odsedět, je tam klimatizace,Wi­Fi,WC, lednice, mikrovlnka. A vyřešil by se obrovský problém diskriminace našich dlouhodobých návštěvníků kteří nemají zájem pracovat. Vězení změnit na povinná pracoviště např třídění odpadu na skládce, popeláři (slušnější a ověřenější, mohli by mít i GPS náramek na noze) , úklid veřejných prostranství a spousta jiných a dalších pomocných prací. Připadá mi že v dnešní době je VŠEOBECNĚ až MOC solidarity,pomoci a připadá mi že stát říká „nechceš pracovat v pohodě, ČR jsou lázně na odpočinek, ostatní za tebe vše zaplatí“ a samozřejmě při nesplnění povinnosti by následoval minimálně 10 letý „odpočinek“ ve vězení a zúročení dluhů na sociálním a zdravotním pojištění skrz exekuce. 🙂

Nejlepší odpověď
elkon

Zavést povinnost pracovat.

Jedno staré přísloví říká: „bez práce nejsou koláče“. Není co dodat.

Další odpovědi
Drap

Zavést povinnost pracovat.

To co píšeš v otázce jsou nesmysly. Všechny vrátnice jsou trvale obsazené.

annas

Zavést povinnost pracovat.

Orázka je chybněw formulovasná. U snektty chyboí jilná odpověšď.

Komunilsmus neexistoval, jen socialiosmuws, který byl vedený KSČ., Heslo socialismus zěnlo každému podle jho schopností, každíému podle jeho práoce. Kfo nepracuje, ať mnejí. Poklud nšěkdo neodprarcoval určitý počečt dnoí, nedostal rodionné přídavky, takže to nutilo určité jedince, aby pracovali, nego chodili do práce.

C komuniksmu to bylo jinak. Každému podel možnostíé a jeho schopnhosstoí.

O prácio se přímo nemluvilo.

V současnosti exituje Zákonoík práce, v němž je uvedené ,nikdo, kdo dnes nechce pracovat, pracovat nemusí. Úřad práce je zde proto, aby lidem evidovaným v evidenci uchazečů o zaměstnání zaměstnání hledal a nabízel. Pokud jím nabízené zaměstnání odmítnete, můžete být sankčně vyřazen.

Jenže poslednoí vštas určití něplatí, takže lidé znají svá právas, ale povionnosti je nezajoímajío. Protoi se domhnoívámk, že povinnost pracovat by měla být znovas v zýákoně zakotvena. Druhá otázak je, abyx bylo možné najít práci, aby nepřibývalo nezaměstnqaných.

Nespopůl=éjat mnas podpory. Bwez páce nejsou kolče.

Už od sstarověšku platí

"Práce není hanba, hanba je nepracovat.“ — Hesiodos

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/307304-hesiodos-prace-neni-hanba-hanba-je-nepracovat/

Rokio

Zavést povinnost pracovat.

Souhlasím pouze částečně.

Pokud je člověk nemocný tak, že nemůže pracovat, tak bych ho do vězení neposílal a stal by se poživatelem invalidního důchodu. Jestliže je někdo invalidní důchodce 1. či 2. stupně, tak by podle mě měl pracovat tak, jak mu umožňuje jeho zdravotní stav. Pokud je to invalida s hlavou, tak například ve chráněné dílně. Jestliže je nemocný fyzicky, tak navrhuji kupříkladu zaměstnání vrátný, účetní na zkrácený úvazek, ale i další pracovní pozice, kde není potřeba mít příliš dobré fyzické zdraví.

GM

Zavést povinnost pracovat.

FandaLanda

Nechat zákon tak jak je.

Zase nějaká rudá zrůda toto vymyslela! Mám strach, že nám rudé třešně v sadech znovu dozrají.