Avatar uživatele
Pokročilý

Komunikují mezi sebou všechny orgány v těle?

Mám na mysli, jestli je potřeba, aby komunikoval každý orgán s každým nebo existují i také, které si mezi sebou nepotřebují předávat žádné informace.
Doplňuji:
Je mi jasné, že existují cesty, jak si mezi sebou orgány předávají informace - pomocí krve, nervů. Spíš mne zajímalo, zda spolu takto všechny komunikují, či ne.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zajímavý je pohled čínské medicíny. O fungování a ovlivňování orgánů a tkání navzájem si můžete přečíst v odkazu.

Najdou se tací, kteří vzájemné propjení znevažují. Mám vyzkoušené na sobě. Je to zajímavé, nepřesvědčuji.

Nejcharakterističtějším znakem čínské medicíny zůstává její chápání těla jako propojeného celku v rámci vnitřních i vnějších vazeb.

Žádná část organizmu nemůže fungovat jednotlivě a odděleně od ostatních a jejich stav je na ostatních částech těla čitelný a proto se organismus chová jako celek i v případě onemocnění. Znamená to tedy, že kromě poruchy v jednom místě, orgánu, který začne špatně fungovat, se nemoc projeví i na činnosti jiných orgánů cang díky procesům rození a ovládání, nebo na párových orgánech fu, smyslovém vývodu nebo na orgánové části těla.

Postupně v uvedeném pořadí (odkaz) rodí ledviny játra (voda rodí dřevo), játra rodí srdce (dřevo rodí oheň) a tak dále až plíce (kov) rodí ledviny (vodu). V cyklu ovládání pak platí tento vztah „ob jedno“ tedy ledviny ovládají srdce (voda hasí oheň), játra ovládají slezinu (dřevo ovládá zem) a tak dále až opět plíce ovládají játra (kov ovládá dřevo).

Druhý směr vazeb je vztah povrch a nitro Cang orgány mají každý k sobě jangový orgán fu – „dutý“ povrchový, jež řídí a které jsou na orgánech cang závislé (močový měchýř, žlučník, tenké střevo, žaludek a tlusté střevo). Mezi sebou jsou funkčně provázány i orgány fu.

Další souvztažností je propojení orgánů cang a určitých typů tkání či orgánů v těla Myšleno tak, že cang orgány svou čchi řídí a vyživují určité části těla. Funkce těchto částí těla je tedy i obrazem stavu příslušného orgánu cang, platí tedy:

http://www.cinska-medicina.inf o/…

 

Další odpovědi:

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Každý orgán nepotřebuje komunikovat se všemi ostatními a ani to nedokáže.
Pomocí nervů řídí u člověka vše především mozek a míšní centra.
Doplňuji:
Byť se dozvídáme z vědeckých pramenů jen o buňkách stále více, centrální nervová soustava funguje jednoznačně centrálně.
Dnes populární 'čínská medecína' však nerespektuje vědecké teorie a drží se svých starých, často zkostnatělých postupů. U osobní zkušenosti má pak naprostou převahu placebo (mysl,víra) a tím pádem je taková zkušenost pro většinu zcela nicotná.
Znovu ne, všechny orgány spolu 'komunikují' cestou centrální nervové soustavy. Orgán jí vyšle signál a ona ho předá příslušnému adresátovi s pokynem jak reagovat (více gkukozy, ap.).

Zdroj: Anatomie


Avatar uživatele
Bronzový

Nevím, zda je "potřeba, aby komunikoval každý orgán s každým", to by věděl internista. Pochybuji však, že by internisti byli na těchto stránkách pečení vaření. Proto si dovolím říct, že vedle komunikace přes nervovou soustavu, již zmínil www, můžou orgány "komunikovat" i pomocí krve, která obíhá celým tělem. Stačí, aby jeden orgán začal produkovat nějaký hormon. Ten pak "doplave" k ostatním orgánům, které na to můžou reagovat.
A Vy, doktore, no Vy, co se teď chechtáte u počítače v ordinaci nad našimi názory, se laskavě přihlašte a vysvětlete nám to! ;-)


Avatar uživatele
Zlatý

tělo je jeden celek. Celek, potřebuješ vše.
Př: jeden nosní dýchací otvor je zahřívací, druhý chladící. Kdo si nechá odoperovat nosní přepážku je blázen, který z nevědomosti skočil na lep alopatické medicíně
Celek komunikuje ,)


Avatar uživatele
Zlatý

Někdy nekomunikuje mozek s tělem jedince.


Avatar uživatele

Zcela prokazatelně spolu komunikují oči a zadek. Pokus: píchnu tě špendlíkem do zadku - vytrysknou ti slzy. Píchnu tě špendlíkem do oka - poser.eš se.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

badisko

jeee bylo by to moc fanj ...:) kdyby tvuj mozek komunikoval a dokazal by si uvedomit ze tohle je poradna ne chat...:)

Avatar uživatele
Zlatý

Lucijej

No chlapi mají dosta často jeden orgán, který odmítá komunikovat s ostatníma, ikdyž by mohl ;o)

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

nechápu

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

..to normálně komunikuje se všemi orgány ..cizími ,)

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

tj. pravda :D

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1909
Zlatý mosoj 1565
Zlatý marci1 1423
Zlatý annas 1152
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 756
Zlatý Kepler 622
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.