Avatar uživatele
UnQ

Mohu si podat žádost o kompenzační bonus pro OSVČ, když jsem si živnost založil v lednu? Více v popisu

Dobrý den,

chci se zeptat, zda si mohu podat žádost o kompenzační bonus pro OSVČ, když jsem si živnost založil v lednu (to je v pořádku), ale zatím nic neprodal, nevystavil fakturu, pouze nakupoval věci k prodeji, zařizoval administrativní věci a teď, z důvodu COVID a snižováním mezd to bude s prodejem těžší, jelikož jsem neměl v plánu prodávat věci nutné k životu ?

Děkuji.

Kompenzační bonus pro OSVČ

EDIT: Jde mi o to, zda-li mám nárok, pokud jsem ještě nic neprodal, ovšem peníze do toho již investoval. Nicméně jsem student do 26 let a OSVČ mám jako vedlejší činnost tím pádem.

Upravil/a: UnQ

Zajímavá 0 před 1483 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Ano. Prinejhorším ji vyřadí, protože pravidla se mění za pochodu, ale rozhodně zažádej.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Pokud jsi jenom OSVČ bez hlavního zaměstnání nebo jsi důchodce a živnost máš jako vedlejší prac. poměr, tak ano. Pokud jsi zaměstnán a OSVČ máš jako vedlejší poměr, tak ne. V tomto případě bys měl dostat peníze z jiného balíčku.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

To si snad najít umíš, ne: https://www.fi­nancnisprava.cz/cs/fi­nancni-sprava/media-a-verejnost/nouzovy-stav/kompenzace-osvc/Zakladni_in­formace

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

Ano máš na to nárok, splňuješ podmínky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Je to přesně podle hesla, podporu dostane kdejaký vychcánek, ale snaživý člověk může dál rýt hubou v zemi. (Třeba jako OSVČ lékař, co chodí na dohodu vypomáhat do nemocnice, nebo třeba OSVČ co jsou zároveň pěstouni, případně OSVČ doktorand, co má dohodu na univerzitě.. a další… https://cesko­krumlovsky.de­nik.cz/podnika­ni/koronavirus-zivnostnici-prispevek-25-tisic-20200409.html

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

@autacek: … jestli nepřestaneš psát zavádějící a lživé odpovědi, začnu je nahlašovat do té doby, než tě zabanují !!! víš vo tom houby, nic si nepřečteš, tvoje zdroje buď hospodský kecy anebo úplně k něčemu jinému !!! nevíš nic, k čemu je ten příspěvek určen a jen děláš rozbroje !!!

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Auťáčku, už zase trollíš!! Pr ty bude připraven jiný program! Uvědom si, jaké jsou možnosti a nejde všechno hned. Nebo by se všechno promyslelo najednou, ale pak by bylo trvalo dva až tři měsíce. Zase jen kopeš kolem sebe.

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Kdybych o mazané Aleně napsal celou pravdu, tak mi to smažeš. Nemám nejmenší důvod tomuto jednání nevěřit.

https://www.fa­cebook.com/1917661­888252695/pos­ts/3198856933466511/

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

A jaké důvody máš k tomu, abys věřil čemukoli jinému? Přesně TYTÉŽ. Je to jen o tom, čemu věřit chceš. To je tvůj základní problém.

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Podstatné jsou výsledky, a ty jsou vidět, ti které požadavky státu poškodili nárok nemají a člověk co ještě ani nezačal podnikat, nebo důchodce, ano. Víc není co dodat.

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek