UnQ

Mohu si podat žádost o kompenzační bonus pro OSVČ, když jsem si živnost založil v lednu? Více v popisu

Dobrý den,

chci se zeptat, zda si mohu podat žádost o kompenzační bonus pro OSVČ, když jsem si živnost založil v lednu (to je v pořádku), ale zatím nic neprodal, nevystavil fakturu, pouze nakupoval věci k prodeji, zařizoval administrativní věci a teď, z důvodu COVID a snižováním mezd to bude s prodejem těžší, jelikož jsem neměl v plánu prodávat věci nutné k životu ?

Děkuji.

Kompenzační bonus pro OSVČ

EDIT: Jde mi o to, zda-li mám nárok, pokud jsem ještě nic neprodal, ovšem peníze do toho již investoval. Nicméně jsem student do 26 let a OSVČ mám jako vedlejší činnost tím pádem.

Odpovědi
Ametyst

Ano. Prinejhorším ji vyřadí, protože pravidla se mění za pochodu, ale rozhodně zažádej.

mosoj

Pokud jsi jenom OSVČ bez hlavního zaměstnání nebo jsi důchodce a živnost máš jako vedlejší prac. poměr, tak ano. Pokud jsi zaměstnán a OSVČ máš jako vedlejší poměr, tak ne. V tomto případě bys měl dostat peníze z jiného balíčku.

Edison

To si snad najít umíš, ne: https://www.fi­nancnisprava.cz/cs/fi­nancni-sprava/media-a-verejnost/nouzovy-stav/kompenzace-osvc/Zakladni_in­formace

Tw!st

Ano máš na to nárok, splňuješ podmínky.

autacek

Je to přesně podle hesla, podporu dostane kdejaký vychcánek, ale snaživý člověk může dál rýt hubou v zemi. (Třeba jako OSVČ lékař, co chodí na dohodu vypomáhat do nemocnice, nebo třeba OSVČ co jsou zároveň pěstouni, případně OSVČ doktorand, co má dohodu na univerzitě.. a další… https://cesko­krumlovsky.de­nik.cz/podnika­ni/koronavirus-zivnostnici-prispevek-25-tisic-20200409.html

Mc Merkurion

@autacek: … jestli nepřestaneš psát zavádějící a lživé odpovědi, začnu je nahlašovat do té doby, než tě zabanují !!! víš vo tom houby, nic si nepřečteš, tvoje zdroje buď hospodský kecy anebo úplně k něčemu jinému !!! nevíš nic, k čemu je ten příspěvek určen a jen děláš rozbroje !!!

Edison

Auťáčku, už zase trollíš!! Pr ty bude připraven jiný program! Uvědom si, jaké jsou možnosti a nejde všechno hned. Nebo by se všechno promyslelo najednou, ale pak by bylo trvalo dva až tři měsíce. Zase jen kopeš kolem sebe.

autacek

Kdybych o mazané Aleně napsal celou pravdu, tak mi to smažeš. Nemám nejmenší důvod tomuto jednání nevěřit.

https://www.fa­cebook.com/1917661­888252695/pos­ts/3198856933466511/

Edison

A jaké důvody máš k tomu, abys věřil čemukoli jinému? Přesně TYTÉŽ. Je to jen o tom, čemu věřit chceš. To je tvůj základní problém.

autacek

Podstatné jsou výsledky, a ty jsou vidět, ti které požadavky státu poškodili nárok nemají a člověk co ještě ani nezačal podnikat, nebo důchodce, ano. Víc není co dodat.