redhead

Kombinatorika

Zítra máme začít probírat kombinatoriku. Mohl by mi někdo stručně napsat, o co jde, zda-li je to obtížné a jaké znalosti z matematiky k tomu budu potřebovat?

Odpovědi
manon

Pravděpodobnost náhodných jevů, variace, kombinace, permutace. Je to moc hezká a bůhvíproč ne příliš oblíbená část matematiky :) Třeba jaká je pravděpodobnost, že při hodu kostkou padne to to číslo a pod.
Doplňuji:
Problémem není samotné počítání, přibyde akorát faktoriál, ale problém někomu dělá poznat, zda jde o variaci či kombinaci a zda s opakováním nebo bez.

mosoj

Kombinatorika pracuje s množinou prvků a vypočítává počet možných kombinací z daného počtu prvků podle dané závislosti.
Násobení a sčítání + mozek.