lolidkanythi

kolikrát se zvětši pohybova energie auta s 1200kg při zvýšení rychlosti z 40 km/h na 80 kh/h

potřebuju pomoc s fyzikou prosim

Nejlepší odpověď
Kepler

Školní úlohy se tady nemají řešit, ale pro tentokrát poskytnu aspoň rovnici, kterou je zde možno popsat jen slovně:
Kinetická energie je rovna polovině hmotnosti tělesa násobené druhou mocninou jeho rychlosti. Podle vzorce v odkazu si to jistě spočítáš sám/sama.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kinetick%C3%A1_e­nergie

Další odpovědi
orwell

Údaj o hmotnosti je zde nadbytečný, stačí si uvědomit, že kin. en. se mění s druhou mocninou rychlosti. Takže zvětší-li se rychlost dvakrát, zvětší se energie … krát.

Emefej

Hmotnost v tomto případě nehraje roli. Energie stoupá se čtvercem rychlosti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Sorry mosoji, přímý výsledek školního příkladu bez podpory žáka k nějakému zamyšlení…