Avatar uživatele
anonym

Kolikrát se může prodloužit pracovní smlouva?

mám pracovní smlouvu na dobu určitou, která mi už byla 2× prodloužena. Ví prosím někdo, kolikrát se může takováto smlouva prodloužit? A nebo zda už mám nárok na pracovní smlouvu na dobu neurčitou?
Za Vaše odpovědi Vám moc děkuji a zdravím, Ina

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4907 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Otázka nestojí „kolikrát“ lze prodloužit pracovní smlouvu na dobu určitou, ale „jak dlouhé celkem“ může být OBDOBÍ trvání pracovního poměru na dobu určitou, a to i opakovaného prac.poměru*)

*) pokud mezi jednotlivými pracovními smlouvami na dobu určitou je období delší jak 6 měsíců, tak se již tyto smlouvy pro dané účely nepovažují za opakované a ´trvání prac.poměru´ se nesčítá.

Toto OBDOBÍ nesmí být delší jak 2 roky.

btw:
tzv. ochranná opatření vybraných zaměstnanců(zákaz sjednávat dobu určitou s absolventy) platila pouze do roku 2006

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h2.aspx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Prodloužit ji můžou i každý měsíc,ale nejdéle do dvou let.To ale bylo do letošního roku a tuším,že naše povedená vláda odsouhlasila,že od příštího roku to bude pět let,co zaměstnavatel může prodlužovat smlouvy,ale nejsem si jistý,jestli to platí při prvním,tedy novém zaměstnání.Já se s tím potýkám také

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek