Kolikrát se může prodloužit pracovní smlouva?

mám pracovní smlouvu na dobu určitou, která mi už byla 2× prodloužena. Ví prosím někdo, kolikrát se může takováto smlouva prodloužit? A nebo zda už mám nárok na pracovní smlouvu na dobu neurčitou?
Za Vaše odpovědi Vám moc děkuji a zdravím, Ina

Nejlepší odpověď
standa

Otázka nestojí „kolikrát“ lze prodloužit pracovní smlouvu na dobu určitou, ale „jak dlouhé celkem“ může být OBDOBÍ trvání pracovního poměru na dobu určitou, a to i opakovaného prac.poměru*)

*) pokud mezi jednotlivými pracovními smlouvami na dobu určitou je období delší jak 6 měsíců, tak se již tyto smlouvy pro dané účely nepovažují za opakované a ´trvání prac.poměru´ se nesčítá.

Toto OBDOBÍ nesmí být delší jak 2 roky.

btw:
tzv. ochranná opatření vybraných zaměstnanců(zákaz sjednávat dobu určitou s absolventy) platila pouze do roku 2006

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h2.aspx

Další odpovědi
anonym

Prodloužit ji můžou i každý měsíc,ale nejdéle do dvou let.To ale bylo do letošního roku a tuším,že naše povedená vláda odsouhlasila,že od příštího roku to bude pět let,co zaměstnavatel může prodlužovat smlouvy,ale nejsem si jistý,jestli to platí při prvním,tedy novém zaměstnání.Já se s tím potýkám také