Avatar uživatele
Boy 13

Kolikrát denně se může pít heřmánkový čaj?

Na obalu tento údaj chybí, je tam jenom, že mám zalít jeden nálevový sáček 100°C vroucí vody a nechat 5–6 minut luhovat. Na netu jsem četl, že se může pít 2–3 denně, někde dokonce varovali, že když pijete heřmánkový čaj třeba více než 2 týdny, tak hrozí riziko zauzlování střev. Někde zase píšou, že se pije vlažný. Poraďte, mohu ho pít i 3 krát denně? Mně osobně heřmánkový čaj chutná a piju ho teplý a né vlažný. A co vy?

Zajímavá 0 před 961 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Třikrát za den můžeš bez problémů-Občas zkus čaj vystřídat jiným bylinkovým. Je jich celá řada a chutnají dobře i ostatní. Klidně ho můžeš píti horký.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Žádný bylinkový čaj není vhodný pro trvalé užívání. Většinou se užívají 2–3krát denně, po určitou dobu, která bývá na webech popsána. Lépe je pak čaje střídat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Tady je odborný názor lékaře:
https://www.u­lekare.cz/porad­na-lekare/hermankovy-caj-dlouhodobe-riziko-108428

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

U všech bylinných čajů se doporučuje maximální užívání JEN 10 – 14 DNÍ! Pak má být alespoň týdenní pauza. Např. dlouhodobé pití šípkového čaje je pro člvěka velmi nebezpečné. Bývá složkou některých ovocných směsných čajů (!).
Já heřmánkový čaj nemohu/nesmím pít vůbec. Nesnáším ani v krémech. Pro ženy/dívky jsou nevhodné toaletní papíry „napuštěné“ heřmánkem (a barvení WC papíry). K použití maximálně, zevně, na „řitní otvor“. ;D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Uvažuje se, že bezpečná dávka pro dospělé je maximálně 3 šálky denně. U dětí je to samozřejmě méně. Je také dobré dělat delší přestávky v léčbě odvarem.
Nadměrná konzumace heřmánkového nápoje může způsobit dysfunkci nervového systému a přecitlivělost na látky v něm obsažené. 🙂
http://cajovy­.blog/hermanko­vy-caj/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Boy 13

Drap, Děkuji Vám za odpověď.

Avatar uživatele
Boy 13

Dobře, Elkon, Děkuji Vám za odpověď.

Avatar uživatele
elkon

Není zač.

Nový příspěvek