Kelt

Kolik zrcadel jsem viděl ve skříni?

Měli jsme nábytek a součástí byla i skříň. Když se otevřely dvířka, tak se sklopila taková deska. No a uvnitř byl prostor, levá i pravá strana, na obou bylo zrcadlo a ještě bylo zrcadlo hned , jak člověk otevřel dvířka. Když jsem byl malý, tak jsem tam strčil hlavu i lokty. A když jsem se podíval vlevo i vpravo, tak jsem viděl sebe několikrát. Nevím, zda do toho zahrnout i tu protější stěnu, klidně by stačilo, aby skříňka měla zrcadlo vlevo a vpravo. Ale stále přemýšlím, kolikrát jsem se mohl vidět, zda to jde nějak spočítat? Děkuji.

Odpovědi
Edison

Zrcadla jsi viděl jen dvě (nebo tři? Teď nevím, jestli jsem to třetí pochopil, ale to je fuk).

Kepler

Dokonalé zrcadlo by tě mohlo zobrazit do nekonečna bez ztráty kvality. Takové však neexistuje, každé má ztrátu třeba 10%, stejně jako „průhledné“ sklo. Nakonec se dopočítáš do úplné tmy.