spoon

Kolik utáhne karabina?

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, kolik kg přibližně utáhne tato karabina. Sháním nějakou, která spolehlivě udrží cca 200 kg – lehký tah s koněm, nějaká doporučení? Děkuji za odpověď!

Edit: Děkuji za odpovědi, už jsem o tom i mluvila s příbuzným, který se v tomto odvětví pohybuje, prý se u této karabiny nemám bát, že by 200kg neudržela. Karabina stejně bude maximálně zatížená 150kg, většinou kolem 90kg ale chtěla jsem mít rezervu. Navíc je vozík za koně dobře stavěný a i když na něm sedí někdo lehčí, tak ho i já utáhnu jednou rukou (a to jsem malá padesátikilová holka bez svalů :D). Takže je použiji, ještě jednou moc děkuji za odpovědi!

Nejlepší odpověď
Lukes888

Technické specifikace těchto karabin, vám ochotně sdělí v každém místním železářství. A nebo vám doporučí koupi karabin, z odolnějších materiálů.

Další odpovědi
Vroudenspil

Tahle určitě 200 kg neutáhne . Na těžký váhy jsou s pojistkou , tahle by se mohla rozlétnout …

Dochy

Tam kde ji kupuješ Ti řeknou i její technické parametry. U téhle ale opravdu pochybuju. Možná by zvládla těch 200kg v tahu staticky (tj. 2000N), ale až s tím někdo někde trochu drcne…

Opravuji…
Podle
http://www.ne­rezka.cz/kara­bina-80x-8-jn-9075-1-4401
Jestli je to ona, nebo možná o chlup větší, tak by měla zvládnout 870kg (nebo víc)
Samozřejmě jen jestli je to ona (velikost, materiál)

Edison

Kvalitní karabiny s certifikty jsou k nalezení ve sportu. Horolezectví a jeskyňářství je na to háklivé.

Hlada

Tohle je obyčejná hasičská karabina. Jestli je dlouhá 9 cm, tak měla by unést 250 kg. Do odkazu jsem dal tabulku. S nosností problém nebude. Spíš s tím, aby spojení bylo trvale po napětím, aby se špagát nemohl dostat na stranu a tak karabinu otevřít.

Zdroj: https://www.safetex-shop.cz/c/pris­lusenstvi/pozar­ni-karabiny

led

Karabina pre bezpečnú nosnosť musí mať poistný zámok – je to vlastne matka, ktorá krútením po závite pohyblivej časti karabíny sa posúva nad oba konce karabínového telesa a tým zabraňuje jej otvorenie. https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=karab%C3%AD­na+so+z%C3%A1mkom

PS. pokiaľ ide o bezpečnosť a kvalitu nedoporučujem karabínky vami zobrazenéhou typu, už som videla aj karabínku s priemerom drôtu 8 mm ťahom otvorenú a dokonca teleso karabiny roztiahnuté (a nebolo to ani 200kg, v trhu počítajte s násobkom)
pozrite si pdf „Lom karabín spôsobený abnormálnym zaťažením vo vzťahu k nominálnej nosnosti. Záverečná práca – kurz I1“ Slovenský vysokohorský turistický spolok https://www.svts­.sk/wp-content/upload­s/Stofanakova­.pdf