zjentek

Kolik UA obyvatel toužilo r. 2014 po tom, aby se vlády ujala prozápadní politická reprezentace?

Obyvatel, nikoli občanů emigrantů. Procentuálně.

Odpovědi
Krupice

Po pádu proruského vedení se Ukrajinci rozhodovali prozápadně, směrem k EU a NATO. V roce 2014 vyhrál Porošenkův blok, od té doby zájem Ukrajinců stát se členem západního společenství roste. Volby 2019 tomu dali fakticky razítko.
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/2019_Ukrai­nian_parliamen­tary_election – 2019 obrovské vítězství strany Služebník lidu (strana, ze které pak vzešel prezident Zelenskyj, čímž stranu zpopularizoval.)

_Bůh_

Více než 75 % voličů ve volbách v roce 2014.

„More than three-quarters of voters who took part in the election powerfully and irreversibly supported Ukraine's course toward Europe,“ Zdroj: https://www.npr­.org/sections/thet­wo-way/2014/10/27­/359280290/pro-western-parties-sweep-ukraines-parliamentary-elections?t=16462291­88898

Strana prezidenta Porošenka získala 23 %, druhá spojenecká strana 21 %. Menší spojenecké strany poté výsledek dotáhly na zhruba více než 75 %.

Výsledky nikoho nepřekvapily, všichni ví, zda je blahobyt na Západě nebo Východě.

Kazatel

Na rok 2014 a násilný převrat (údajně) podporovaný západem už se zapomnělo. Dalších 7 let pak nikdo nic ne(vy)řešil, ani co se děje na Donbasu, ani vstup Ukrajiny do EU, ještě se nechali „ponoukat“, že mají dveře otevřené ke vstupu do „obranného“ bloku jehož úhlavním nepřítelem je Rusko. Teď je však situace jiná, katastrofická.

da ny

Prezidentské volby na Ukrajině
Novým ukrajinským prezidentem bude podnikatel a mediální magnát Petro Porošenko. Po sečtení 90 procent hlasů má zisk přes 54 procent všech volebních lístků, který mu zaručuje zvolení už v prvním kole. V Doněcku a Luhansku separatisté volby zmařili.“
„Centrální ukrajinská volební komise konstatovala, že s výjimkou východu země volby probíhaj…“
https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/prezi­dentske-volby-na-ukrajine.B1005589/5
Jak vysoká byla, procentní účast všech Ukrajinců u voleb jsem nehledala (možná v odkazu). Zda byla vyšší, nebo stejně mizerná, jako již léta v ČR…..

_Bůh_

No kéžby takhle hlasovali i Češi, u nás je pořád dost Putinovců co volí KSČ, ČSSD, ANO a SPD.

Krupice

ČSSD bych z velké části vynechal.

_Bůh_

O to se už naštěstí postarali voliči.

Ametyst

To víš, když je tu jen progresivní Praha, ale zbytek republiky je podle tebe „Ukrajina“, jak jsi tady v minulosti „vtipně“ poznamenal, a urazil tím 9 milionů obyvatel ČR. Chceš přikazovat jeden jediný názor? A proč zrovna tvůj ujetý a extrémní názor je ten správný pro každého? 🙂

Krupice

Kde berete, že každý obyvatel Prahy je progresivní? Proč generalizujete jedno město? Chováte se stejně jako ti, které kritizujete.

_Bůh_

Ametyst, běž se najíst, mele ti to z hladu.