Jrkuft

Kolik tak stupňů celsia má elektrický sporák?

Samotná plotna múže mít kolik tak?
a a kolik tak došáhne olej na pánvi?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je vypnutý, tak má v podstatě pokojovou teplotu, stejně tak bude mít olej na pánvi, která na něm leží.
Pokud je zapnutý, tak záleží na typu a výkonu sporáku. I v tomto případě to nebude u všech sporáků stejné. Vše se dočteš v dokumentech ke sporáku. Na některých sporácích můžeš teplotu přečíst i na regulačním kolečku.
Myslím, že u většiny sporáků se dosahuje teplota max cca 250 stupňů

Další odpovědi
anonym

Bez termostatu se může rozpálit do červena a to je teplota vyšší než 250°C

Dochy

Záleží… Jestli je zapnutej a pokud ano, tak jestli je s termostatem nebo má přepínač výkonu. Termostat jeho teplotu omezí. Pokud je s přepínačem výkonu, pak záleží an jakej výkon je zapnutej. Pokud na max, pak co je na něm. Pokud hrnec s vodou, pak opět teplotu udrží někde kousek nad 100. Pokud nic, pak se opravdu rozpálí do červena a to může být tak 500–600.