VFerre

80 stupňů!

Dobrý den
Snažim se udělat panna cottu ale koukám se ,že vaření smetany s želetinou nesmí přesahovat 80 stupňů. Tedy bych se chtěl zeptat: Na jakém to musí být nahřevu aby to nedosáhlo víc jak 80 stupňů? Je to elektrický sporák, má to možnost klasickou 1–6 stupnů nahřívání.

Nejlepší odpověď
Drap

Takto se nedá určit. Každý sporák hřeje trochu jinak. Těsně před varem. Je to asi tak, když se na okraji hrnce začnou dělat drobounké kuličky.

Další odpovědi
Damiana

Jednoduše svař smetanu (nejlépe s vanilkou) a odstav. Za chvíli do toho dej želatinu a šlehej až se rozpustí. Hotovo.:-)