huxa

V čem se fritovací hrnec liší od normálního hrnce?

Resp. Kdybych vzal normální hrnec, dal jej na sporák, nalil do něj litr oleje, dal nějaké síto, bude nějaký rozdíl oproti friťáku?

Nejlepší odpověď
Drap

Zásadní rozdíl nebude. Lze fritovat i takto.

Další odpovědi
zjentek

cochee: což není až tak úplně pravda, páč kdo nemá třeba fritézu a dělá postaru, může si regulovat teplotu na tom sporáku ..akorát bude trochu více namáhat mozek (což dnes není žádoucí), protože to není jako otočit kolečkem a odejít od toho ,)

mosoj

V ceně!

Dochy

základní rozdíl je v tom, že fritovací hrnec už je kompletní zařízení a zpravidla elektrický spotřebič. Asi jako se ptát, jaký rozdíl je mezi lopatou a koreckovym rypadlem. Hrnce zůstal v názvu proto, že nejviditelnější částí je nádoba, ve které se připravují potraviny.
Smažit samozřejmě můžeš téměř v jakémkoli hrnci. Složitější to budeš mít vtom, že musíš hlídat teplotu a výkon (zkrátka se s tím naučit za cenu několika porcí syrových/spálených hranolek. Pak bych ještě předpokládal (ale nevím jistě jestli se to tak opravdu používá), že ve friťáku bude ohřev z boků – mělo by to výhodu v tom, že by se nepálili drobky, které se usadí na dně.
A friťák mívá filtr v poklici, tak by nemělo jít tolik smradu do místnosti.
(+ pár dalších vychytávek, které s běžným hrncem budeš muset řešit ty)

elektrikář

Ve friťáku pokud se do něj nedá olej, se dá vařit vše.V restauraci v něm vařily zmražené ovocné knedlíky. Když mi začal na chatě trucovat vařič vařil jsem v něm i polévku.

cochee

Souhlas s Drap 2. věta, ovšem rozdíl je samozřejmě v tom, že fritovací hrnec má termostat, tudíž je kontrola nad teplotou tuku a ten se tak přepálí za o hodně delší dobu než by somu bylo na tom sporáku.
Doplňuji:
zjentek: to samozřejmě můžeš zkusit, ale bez teploměru nevíš vůbec nic, navíc regulace je o tom, že na to nemusíš dohlížet.