_136

Kolik stojí zdravotnictví a státní sektor dobrovolná léčba drogové závislého?

Jde někde zjistit kolik stojí zdravotnictví člověk který je závislý na tvrdých drogách kolik stojí subutax nebo celková léčba v protidrogové léčebně?

Nejlepší odpověď
Drap

U každého jinak. Jsou to však statisíce.

Další odpovědi
Pepa25

Ze zdravotního pojištění se nehradí nic, protože veřejné mínění je proti (viz i vyznění vášeho dotazu). Subutex není vůbec hrazený zdravotní pojišťovnou, nekteré jiné náhrady (metadonová léčba) hradí přímo MZdr, mimo systém úhrad z veřejného zdravotního pojištění – viz info

Zdroj: https://www.vzp­.cz/o-nas/tiskove-centrum/otazky-tydne/uhrada-substitucni-terapie-u-drogove-zavislosti

xiperio

No záleží na době léčby či hospitalizace.
Někdy je to i na celý život.