Lgee

Kolik stojí umělý ostrov na oceánu?

Někde hodně daleko od agresivních zemi by šel teoreticky vlastní stát, kolik by stál dejme tomu 1 km² takového umělého ostrova a lze získat nějakým způsobem i obyvatelstvo (třeba 10000)

Odpovědi
Drap

Stálo by to.mene než má Bill Gates

Záleží na hloubce, odkud bys bral materiál a na spoustě dalších věcí. Obyvatelstvo lze získat třeba nulovými daněmi a dobrými podmínkami pro život. Ovšem na kilometru čtverečním bys toho pro 1000 obyvatel moc nevybudoval.

ivzez

Stálo by to.mene než má Bill Gates

Chybí »Jiná možnost«.

Nevím, kolik by to stálo.

Obyvatelstvo by bylo to nejmenší, dokonce ani finance nebo
vybudování umělého ostrova by nemusely být problém.

Ale jak byste přesvědčil ostatní země, aby Vám umožnily
zabrat část mezinárodních vod?