bolak

Kolik stojej nemocniční přístroje jako rentgen, ultrazvuk, ctčko a magnetická rezonance?

Neptám se na snímky ani na vyšetření, ale na přístroje jako takový. Jen pořizovací náklady, kolik za ně dává nemocnice.
Doplňuji:
Drap: Takže kolik? :)

(já už to taknějak předem tušil, když mi to hodilo do streamu Drap odpověděl, že tam žádná částka nebude uvedena :))

Nejlepší odpověď
Drap

Ceny těchto přístrojů se pohybují v miliónech. Často nebývá stanovena jednotná cena a částka se domlouvá vždy individuálně při koupi konkrétního přístroje. Takže dva naprosto stejné přístroje mohou být koupeny pro dvě sousední nemocnice s dosti rozdílnou cenou.
Doplňuji:
Před dvěma léty koupil plzeňský kraj 9 rentgenů, jeden za cca 9 250 000, magnetickou rezonanci za 22 800 000, v Písku koupili tu samou o dva miliony dráž.

Další odpovědi
briketka10

https://shop.me­dicton.com/ca­tegory.php?id_ca­tegory=7
jen na této stránce je výpis různých potřeb,
které musí vlastnit každá nemocnice, tak si
umíš představit kolik za ně každá asi utratí,
ale RTG, MRI ani CT tu vypsaný nejsou :)

bolak

Drap: A ten UZ mi ještě někde sežeň :)