davestejk

Kolik stála Coca-Cola v ČR po revoluci?

Zdravím, nepamatujete někdo, kolik stála 2l láhev Pepsi, Coca-Coly, Fanty, 7UP apod. dejme tomu třeba v roce 1994?
(v prvních supermarketech u nás)

Díky za odpovědi,
S.

Nejlepší odpověď
anonym

Zjentek, nepleť hlavu. V roce 1970–73 stálá C-C ve třetinkách 5,20 Kčs a Marlborky nikdy nestály před rokem '89 30 Kčs, ale dvacku!

Další odpovědi
zjentek

Skutečná Cola stála za komančů 30 Kčs, jako marlborky. Byla to třetinka ve skle a k dostání byla v hotelu. Ale ty tekutiny, na které se ptáš, stály myslím taky tolik, hned jak se po „89“ objevily. Někde je dávali zdarma k chipsům, když jsi vzal celou krabici. Díky tomu večerky mohly fungovat, zatímco drobní výrobci brambůrek šli už pomalu do kytek.

Barbakane, jsem z vesnice, u nás to zboží vůbec nebylo, viděl jsme ho jenom na hotelu v Ově, tak jestli ta cena nebyla tím hotelem – tam to měli vždy pro turisty ze západní ciziny a olašské cikány. Možná jsem to popletl… ale ta kola byla dobrá, fakt.

zjentek

Jo, myslím, že to tehdy ještě obsahovalo koku, takže to BYLA koka-cola.

davestejk

zjentek, barbakan:
děkuji za odpovědi … ani, tak mě nezajímalo, kolik stály malé skleněné flašky coca-coly, popř. kofoly … to je dohledatelné … ale zajímají mě spíš, když začaly ty 2L v 90. letech…
mimochodem, když jsme u těch komárů, pro Slovensko byla v té době více distribuovaná Pepsi…
a výtažek z koky tam dnes pořád je, jenom v 80.letech tam nebyl, protože značka nechtěla mít nic společného z kokainem :D

tak, OK … nevíte kolik třeba stály tyto nápoje (2L Coca, Sprite, Mirinda) v supermarketech u nás na konci 90. let ? (třeba 98)

Díky