dust8

Kolik spáchal Hitler přesně přestupků a kolik zločinů?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě se to nedá spočítat. Stačilo ústně vydat rozkazy, jeho „poskoci“ to vykonali. Svědčí ol tom počty mrtvých>

1. Měl své katy

„Jedenáct nebývale pracovitých katů stihlo v letech 1933 až 1945 zbavit života – jak se němečtí historikové shodují – okolo dvanácti tisíc lidí. Byly mezi nimi i tisíce příslušníků českého protinacistického odboje“

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/lide/hi­tler-mel-svou-jedenactku-profesionalnich-katu.A100703_164­329_lide_lya Adolf Hitler: 15 až 70 milionů mrtvých

1. Hitler byl „člověk, který rozpoutal druhou světovou válku. Muž, s nímž jsou nesmazatelně spojeny pojmy genocida, holocaust a porajmos (likvidace Romů). Odhady počtu jeho obětí se různí podle toho, zda jsou do nich zahrnuty "jen“ oběti války nebo i oběti vyhlazovacích táborů. Nejskromnější odhady mluví o patnácti milionech zlikvidovaných životů, ale někteří odborníci uvádějí i přes sedmdesát milionů. "

Zdroj: https://www.id­nes.cz/xman/sty­l/nejkrutejsi-diktatori.A130306_081­827_xman-styl_fro
"

Další odpovědi
Rokio

Minimálně se dopustil velmi rozsáhlé genocidy, zločinů proti lidskosti a mnoho válečných zločinů.

Určitě toho ale udělal mnohem více.

Vojta24

prosímtě fakt mu to chceš počítat ? Ten zmetek by šel dnes sedět skoro za každé slovo které vypustil ve svých proslovech z huby, protože to bylo samé schvalování terorismu, samé nabádání k likvidaci menšinových skupin, atp. A to ani nemluvím o tom čeho se dopouštěl když přeslo jen od slov k hrůzným činům. „Přestupků“ … bože ty se mi zdáš, taková pitomost, myslíš dopravních přestupk, že, chceš mu i PŘESNĚ počítat kolikrát přešel na červenou ?

Kryšpín

Měl okolo sebe hejno vynikajících generálů a nadšence 4/5 národa, tudíž Hitler jim dal jenom směr.