Zeptálek

Kolik slabik má tahle věta?

Z plna hrdla zpívalo?
To není úkol tohle bylo včera v přijímačkách a správná odpověd měla být 7. Prý Zpl na hrd la zpí va lo

Nejlepší odpověď
annas

Dejte se dlaň v pěst a položte si ji pod bradu

Vyslovte slova a počítejte, kolikrát sei brada pohne směrem dolů, tolik je ve slově či ve větě slabik.

Předložky, v, s, z, k jsou slova neslabičná, takže předložka se připoljí k dalšímu slovu, tedy zplna – výslovnost /splna/.

Rozdělení na slabiky: z/spl-na hrd-la zpí-va-lo. Je jich tedy 7, nikoliv 8.

Další odpovědi
ivzez

A kolik jsi odpověděl ty?

Správná odpověď je 7 → předložka „z“ je neslabičná
(jakoby splývá s první slabikou následujícího slova).

Lamalam

Osm, ale tady se domácí úkoly neřeší.

Pokud je správná odpověď opravdu 7, tak už jsem toho od školních let dost zapomněla. Ale asi to tak je, matně si teď vybavuji něco o neslabičných slovech, což v tomto případě bude předložka „z“. Takže bych přijímačky neudělala.