quentos

Kolik si vzít eur na dvoudenní výlet do Vídně?

… abych to pak nemusel měnit se ztrátou zpátky? Hodlám platit kartou, kdekoli to půjde, ale mám obavu, aby nechtěli např. zaplatit za ubytování zrovna hotově… díky.

Nejlepší odpověď
Edison

Na co ojra? Platit lze kartou. A mnohdy je to výhodnější než penězi. Takže stačí pár drobných. Ale jestli… tak ze zákona je dieta 45,– ojro na den.

Další odpovědi
nyjono

Záleží na tom, jak hodně se tam chceš rozšoupout 🙂
Promysli, co vše chceš podniknout + nějakou rezervu, tu pak můžeš použít na drobné dárečky a máš to 🙂

°°°°°°°°°°°°°­°°°°°°°°°°°°°°°°°°

A pokud ti nějaká eura zbydou, můžeš s nimi platit i tady.

Kepler

Předpokládám, že tam jsou podobné ceny jako v Německu, tak si myslím, že obnos na ubytování + 100 eur by mohlo stačit jako základ. Pokud ale budeš chtít na místa se vstupným, tak bych radši vzal víc.

Arne1

Tak ubytování snad víš jak se bude platit. A to ostatní – prakticky na vše ti stačí karta, takže za mne max 50€. Vracet eura je blbost, ty se použijí kdekoliv – nezkazí se.

Kryšpín

Hotel Viena za noc 250 Eur, levný oběd 10 lepší 20, capucino 3, pivo 3, minerálka 3, hranolky 6 Eur.