redhead

Kolik si účtovat za překlad?

Nabídla jsem pomoc známému s překladem manuálu (71 stran), ale nevím, kolik si mám účtovat za jednu stránku překladu. Je to moje první zkušenost v tomto oboru.

Nejlepší odpověď
quentos

Zřejmě šlo o odborný text – u toho se ceny obvykle pohybují okolo 250 Kč za tzv. normostranu (1800 znaků vč. mezer). Obvykle se tedy neorientuje podle počtu „stran“, nýbež právě právě normostran – v menu Soubor > Vlastnosti > Statistické údaje lze u dokumentu zjistit počet znaků a ten stačí vydělit 1800.
Doplňuji:
*nýbrž

Další odpovědi
ivzez

Minimálně 300 Kč za jednu NS (1800 znaků vč. mezer),
250 Kč odpovídá běžnému (nikoliv odbornému) textu.

quentos

ivzez: … a zdroj? Pročítal jsem stránky několika firem a všechny jsou na tom podobně (sám překládám taky a pohybuju se v podobných relacích).

quentos

musíme brát v potaz taky to, že tazatelka není kvalifikovanou překladatelkou!

arygnoc

záleží na odbornosti textu.

300 – 800 Kč za normostranu (1800 znakov).