t.e.r.y.

Kolik se vejde hektolitrů do cubicu?

otázka do domácího úkolu třetí třídy zš

Nejlepší odpověď
Miroslavst

A známku potom dostane kdo? My nebo ty? Tak se snaž a vyhledej si třeba na netu převody jednotek.

Další odpovědi
mosoj

Kubík má 1000 litrů, hektolitr 100.
Kolikpak je asi 1000 : 100 ?

venkovan

Kubíků ? – předpokládám, že je tam překlep. . Já bych řekl, že do jednoho Kubíka dle doporučeného pitného režimu 2,5 –3 litry vody za den. Ale když sedne do hospody, tak vychlemstá i 20 piv za večer, takže 10 litrů. Takže do Kubíka se vejde i 0,1 hektolitru.
když to vezmm od motoristů, motor o obsahu 1 litru má 1000 cm3 (lidově kubíků). Takže opět klasika – přepočítat si to na hektolitr.