dust8

Kolik se cca dostane na sběrném dvoře za funkční TV starého stylu, která je masivní?

Nejlepší odpověď
cochee

Sběrný dvůr není bazar a není to ani výkup druhotných surovin. Tudíž funkčnost nebo nefunkčnost je nerelevantní a „masivnost“ (hmotnost?) také, sběrný dvůr nic nevykupuje. Sběrný dvůr je odkladiště odpadu určeného k ekologické likvidaci, aby nebylo nutno takovouto například televizi, jak bývalo v minulosti zvykem, naložit do auta a pod rouškou tmy ji hodit někde v lese do příkopu. Pokud bys chtěl vytěžit nějakou kačku, rozhodně bys tomu musel věnovat o dost větší čas a úsilí, než je tomu v případě odvozu do sběrného dvora – sednout si k tomu a rozložit televizi na prvočinitele, pak bys mohl ve výkupu něco dostat za rám, je-li tam nějaký železný a případně něco za trošku mědi, pokud bys rozmotal cívky a trafa. I tak by ti ale zůstaly zbytky, které bys opět měl odvézt na sběrný dvůr, například vakuová obrazovka.

Další odpovědi
Kepler

Ve sběrném dvoře se nic neplatí – ani za umístění. Je to instituce sloužící pro kontrolovanou likvidaci odpadu. Taky si tam cokoliv ještě využitelného můžeš vzít – taky zadarmo.

nyjono

Sběrnému dvoru je zcela fuk, je-li TV funkční nebo ne.
Slouží k „vyhození“ věcí, co by se za ni mělo dostat?
Jestli za ni něco dostaneš bys měl zkusit v bazaru. Možná tak 100 – 200 Kč.

Edison

To se zeptej přímo tam.

Lgee

0.5 Kč

Dochy

Ve sběrném dvoře budeš rád, že nebudeš platit. Nevím jak je to teď, ale ještě před pár lety kontrolovali jestli opravdu bydlím v dané lokalitě a pokud bych nebydlel, tak by mně za odpad ještě zkasírovali. Stejně tak firmu (tam by se určitě platilo za příp. nebezpečný odpad, zatímco pro místní fyz. osoby šlo o službu zdarma)
Opakuji – nevím jak je to teď a nevím zda je režim výběru všude stejný, nebo zda si to každé město určuje samo.

Pokud je TV funkční a opravdu stará a alespoň trochu zachovalá, zkus ji střelit na inzerát.