Avatar uživatele
Osimon

Kolik peněz si říci za stravu pro tři osoby ?

Paní a její dvě dcery 7 a13 let. Jejich čistý příjem je 33.000,– . Bydlí u nás zdarma a chtějí přispívat na stravu.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 759 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Viktorie II.

Četla jsem to snad pětkrát, ale nechápu, co požaduješ za radu!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Tak pokud jde o Ukrajinky, tak ty v Česku statisticky projí 40% korunových příspěvků ČRdele. Z čehož vyplývá 500 kč denně ti mají dát (aby statistiky seděly).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Chtělo by malinko popsat, o co jde. To jsou uprchlíci z UK? A mají tedy „plnou penzi“, tj. 7 dní v týdnu (snídaně, svačiny, obědy, večeře)? Záleží taky, jak moc jim vyvařujete. Večeře může být řízek z bramborem, ale klidně i chleba s paštikou. Však vyčíslit náklady asi lze, ne? Tak „baj voko“ bych to viděl někde kolem 10 tis. Kč, ale jak říkám, záleží na dalších okolnostech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Příjem mají, takže by měli hradit cenu surovin + něco navíc. Cenu surovin znáte. Odhaduju to na 8 – 10 tis. Podle vámi uznané míry dobročinnosti by tedy měli zaplatit něco mezi 10 – 20 tisíci za měsíc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Osimon, neupadl by ti ukazováček, kdybych od tebe dostal taky palec. ČRdel je ČRdel, toť holý fakt a čísla taky sedí, jsou věrohodná a klidně se o ně můžeš opřít, když nevíš.

(To mám rád, takové, co jen kde a jak ušetřit, dělat dojem, jak to jde, ale pomoci zdarma, to už je pak jiná písnička.)👍👍👍

Avatar uživatele
Osimon

Zjentku, pokud Ti to zlepší neděli, ráda Ti palce pošlu…tady je máš…👍👍👍, Jen jsem asi nějak nepochopila Tvůj poslední příspěvek v závorce…nějak mi k otázce na výdaje za stravu pro tříčlennou rodinu nezapadá..... I přes to děkuji za Tvoji odpověď,Tvůj čas i chuť pomoci zbůsobem sobě vlastním 🙂

Avatar uživatele
Osimon

Děkuji všem za odpovědi, jedná se o uprchlíky z UA, mají u nás plnou penzi včetně svacin. Vaříme každý den klasickou českou kuchyni, večeře máme většinou teplé -palacinky,lan­goše,párky,to­asty… Málokdy je večeře studená.

Avatar uživatele
Alesh

A ten zdroj jejich příjmů je co? Paní pracuje v ČR? Pokud ano, obědy během týdne ji zajišťuje taky vy a ne zaměstnavatel?

Avatar uživatele
Osimon

Zdroj jejich příjmu je zaměstnání… Paní od dubna pracuje v ČR. Chtěla přispět na stravu od 25.2. do konce března.

Avatar uživatele
Alesh

Hele, můj názor je následující. Neznám jejich přesnou situaci, takhle to na mě dělá dojem, že jsou docela v pohodě, čili víceméně není asi v tuto důvod je nějak zásadně dotovat. Před nějakými 10 lety, soudy počítaly, že na dospělého člověka se měsíční náklady na jídlo braly 3 tis. Kč. Dnes to bude jistě více, číslo nevím, ale tipl bych si třeba 5 tis. U dětí to bude míň, to 7leté nebude ani půlka, to 13leté bude asi větší půlka, čili dohromady bych ty děti bral jako 1 dospělého, tedy opět to bude asi 5 tis. Kč. Konec února bych nebral už v potaz, počítal bych to jako 1 měsíc. Já myslím, že těch 10 tis. je asi ok, možná to může být i o něco víc, třeba 11, 12 tis., nad 15 tis. bych to ale neviděl.

Avatar uživatele
Osimon

Děkuji za Váš názor. 🙂 Viděla bych to také tak.

Avatar uživatele
Osimon

Otázka prý nebyla pochopena, tak zkusím napsat jinak. Kolik peněz za jídlo může utratit za měsíc žena a dvě děti (7 a 13let)?

Avatar uživatele
zjentek

MŮŽE? Přece může utratit kolik chce a může! Chjo, stále nepochopeno. );

Avatar uživatele
jáára

27000

Nový příspěvek