Kolik penez mohu vybrat na ceske poste, kdyz mam era ucet? Kolik mi daji bez nahlaseni?

Nejlepší odpověď
fablen

nevím, kolik je to u Ery a poštovní spořitelny, ale v bankách často chtějí hlásit hotovost větší než 100.000

Další odpovědi
sejtanka

Ten účet mám taky a nikdy jsem neměla problém s výberem ani většího obnosu peněz.

jmhad

ono záleží na tom kde a kolik.V Praze v Jinřišské třeba milión,na vesnici je lepší jim zamýšlenou částku předem nahlásit.Je to dáno tím,že každá pošta má předpisem stanovený limit peněz,který si mohou na poště,podle jejího obratu-podle její velikosti,ponechat jako tzv,směnné. Co je navíc,odesílají do centra.Ale když mají nahlášený výběr,potřebnou částku si ponechají nebo objednají dotaci z onoho centra.