Lgee

Kolik Česko vybere ročně na daních?

Odpovědi
McArthur

Máš dost nepřesnou otázku. Za daň můžeš považovat i zdravotní a sociální pojištění, poplatky státu i městům, poplatky za veřejnoprávní televizi a rozhlas a prostě vše, co musíš platit, protože Ti to nařizuje zákon.

Samotné daně jsou také různorodé. I když to není správně, tak na státní kasa měla v roce 2015 příjem ve výši 1234,5 miliardy Kč.

  • na DPH stát vybral 236,6 miliardy Kč
  • na spotřební dani vybral 143 miliardy Kč
  • na dani z příjmů fyzických osob to bylo 103,1 miliardy Kč
  • na dani z příjmů právnických osob 99,6 miliardy Kč
  • a tak dále

Zdroj: http://www.mfcr­.cz/cs/aktual­ne/tiskove-zpravy/2016/schodek-statniho-rozpoctu-za-rok-2015-je-23541