Avatar uživatele
Zlatý

Kolik % obyvatel Austrálie tvoří dnes potomci vrahů, kteří sem byli v minulosti za trest vyhoštěni?

...Říkal jsem si jaká bude v Austrálii nyní asi kriminalita, jestli je to nějak v genech, ale v žebříku (ne)kriminality je teď Austrálie na nějakém 10. místě dle těchto stránek > http://zahranicni.ihned.cz/… , takže zřejmě žádné vrozené zlo či dobro není, a ta kriminalita se spíš asi mnohem víc bude odvíjet od toho, jaká je v dané zemi životní úroveň, než co máme zakódováno v buňkách. Taky je zajímavé že 7 z 10 zemí s nejnižší kriminalitou jsou v podstatě severské země, kde vládnou nízké teploty. Kdysi někde vyšel článek (vědci psali..) že zvyšující se teplotou roste agrese, a že v letních dnech, kdy jsou vedra, rapidně stoupá kriminalita, takže na tom asi fakt něco bude...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Vtipné, ale je to tak...
Skutečnost je ale taková, že narozením dítěte se "karty znovu míchají". To dítě je
nevinný člověk, každá osobnost je "svoje", a nemá s rodiči nic společného - tedy v tomto případě.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Statistika se nikde nevede. Austrálie zaznamenala i později několik přistěhovatelských vln. U těch rodin, které mají dlouhou australskou historii, lze předpokládat že procento je hodně vysoké.


Avatar uživatele
Stříbrný

Myslím, že podíl kriminálníků ve společnosti odpovídá spíš než genům, jakémusi rovnovážnému stavu. Dejme tomu, že dvě strategie, strategie slušného občana a strategie zločince. Strategie slušného občana je výhodná v každé společnosti, kde je nějaký spoleh na to, že ostatní tuto strategii budou volit taky. V každé normální společnosti to funguje a slušnému občanovi to zajišťuje vcelku stabilní mírnou prosperitu. Strategie zločince bude ovšem vždycky výhodná tam, kde bude dostatek slušných občanů a tedy materiálu k okradení. Zločinecká strategie slibuje vysoké zisky za cenu velkého rizika krachu (poprava, vězení, ztráta dobré pověsti tj. důvěry ostatních).
Bude-li někde hodně zločinců, budou klesat možné zisky, slušní občané si budou dávat větší pozor a riziko krachu bude taky větší, slušní občané se budou bránit (zpřísnění trestů, posílení policie). Za takových okolností se zločinci budou nakonec častěji uchylovat ke slušňácké strategii.
Bude-li naopak zločinců hodně málo a společnost bude převážně slušná, tak strategie zločince, jako vzácného tvora, bude slibovat mimořádně vysoké a snadné zisky při řádění v důvěřivém stádu. Viz Demolition Man. Pak se na dráhu zločince bude dávat více lidí.
Není to věc dědičnosti. Je to věc snahy každého nějak se ve společnosti uchytit. Samozřejmě výchova má velký vliv, protože životní strategii od rodičů obvykle přirozeně přebíráme.
Zkrátka, v té Austrálii si zakrátko pár těch vrahounů uvědomilo, že aby přežili, tak musí nějak spolupracovat, tzn. navazovat vzájemné společenské a obchodní vztahy založené na vzájemné důvěře. Což je vlastně podstata slušného občanství :)
Koho tato problematika zajímá, tomu doporučuju knihu Původ ctnosti od Matta Ridleyho.


Avatar uživatele
Pokročilý

Rozhodně bude, muslimští vrahové a vrahové z ISIS pocházejí právě ze zemí, kde je velké vedro.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta

No divní jsou...měla jsem tam teď v létě 2 neuvěřitelné zážitky - to by se v Evropě stát každopádně nemohlo:DDD

Avatar uživatele
Bronzový

gagaga

Agnetko, nedelejte Zagorku a ty zazitky nam sem napiste :p
-iv-

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3925
Zlatý Drap 2394
Zlatý led 1693
Zlatý marci1 1320
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1190
Zlatý Kepler 989
Zlatý mosoj 866
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.