cabas

kolik metrů čtverečních je jeden metr krychlový

Nejlepší odpověď
anonym

Matematika – to není má parketa,ale myslím,že dáváte dohromady jablka a hrušky.

Další odpovědi
mosoj

Buď si z nás děláš legraci, nebo to myslíš vážně.
Pokud to myslíš vážně tak jediná správná odpověď je ,že jeden metr krychlový má povrch velký
6 metrů čtverečních. Víc asi nevymyslíme.

standa

na super otázku super odpověď:
„Tři slepičí“

p.s.
Plošné jednotky nelze ´míchat´ s jednotkami objemu. OK ? 🙂

vagra

Proboha cabas!
Běž se opláchnout člověče,už toho musíš mít plné kecky!:-)

GangstaHelper

Možná že tazatel ma na mysli „jak velký je povrch tělesa o obsahu jednoho metru krychlového?“

To by tedy bylo 6m2 [metry čtverečné] protože krychle má 6 stran.

Vzorec na tento vztah ale neznám.

Lotty

Mám pocit, že ve škole jsme podobné úlohy přepočítávali pomocí decilitrů a pak jsme je přepočítávali na metry krychlové. Pro inspiraci sem házím svoji oblíbenou stránku, na které jsem si ráda procvičovala příklady. Můžete znát pod názvem Nesnesitelně snadná matematika, odkaz: http://www.e-matematika.cz/za­kladni-skoly/38-prevody-1.php přímo na sekci na převody. Zřejmě to není to pravé ořechové, ale doufám v to, že jsem vás alespoň trochu navedla tím správným směrem ;o)

.

14.368955417 presne

cukrar

6 (slovy šest) hádanka

Orabelle

Příspěvek smazán administrátorem.

JiriTaborsky

Pokud si to představíme, jako m2 s výškou n, pak se jich tam vejde přesně 1m/xn

gobls

Krychle o hraně 1m má objem 1m3 a povrch 6m2. To je jeden (nejjednodušší) z možných případů, ale v otázce nebylo řečeno nic o tom, že se musí jednat o krychli. Jediná možná univerzální odpověď je, že jeden metr čtvereční násobený jedním metrem je jeden metr krychlový. Upozorňuji, násobený jedním metrem, nikoliv pouze jedničkou.

valecek

Kupodivu i na otázku kolik se vejde plošných metrů do metrů kubického má relevantní odpověď.
Pokud si to představíte jako štos papírových stránek na sobě, přičemž má tlouštka papíru nejmenší možný rozměr tedy ten Planckův 1,61624*10–35m.
Takže výsledek je že kubický metr má 6,1871999*10 na34 metrů čtverečných.
Pokud je tedy planckova konstanta pravdivá.

Vlad.Svoboda

Nemá snad ale m2 nulovou prostorovou výšku ? Plocha není papír. Takže m2 může být v krychli (krychle je jediný způsob jak dostat m2 do m3) nekonečno a zároveň jen jeden.

RomEX

Lze využít derivaci (x3)' = 3.(x2),a strana pak x.sqrt(3).Rozdíl
je 2.(x2).Sqrt(3) úhlopříčky tělesové se přinásobí k původní u(s) plochy x2, x.sqrt(2) = x.sqrt(6).

RomEX

Tohle je ale,(ač zajímavé),míchání matematiky s fyzikou.

kropitko

???tak to už mi vážně hlava nebere!

vagra

Jo,jo,kropitko-nezdá se vám to,já jsem tu otázku četl taky.Je to pravda pravdoucí a počítám,že bude ještě hůř.Pokud to není vtip,tak to s tou naší vzdělaností je ještě horší,než jsem si myslel.

Dordle Luka

Příspěvek smazán administrátorem.