Rokio

Kolik měsíčně aktuálně vydělává průměrný pomocný dělník?

Předpokládejme, že pracuje 40 hodin týdně (8 hodin denně) a o víkendu nepracuje.

Může si vydělat více než 25.000 čistého za měsíc?

Odpovědi
Filip84

Kč 25,000.00 / měsíc / 160 hodin? Stěží.

25,000.00 ÷ 160 = 156.25, po zaokrouhlení Kč 156.00.

Minimální mzda je Kč 14,418.00 (pro jednotlivce bez dětí, bez ZPT, bez invalidního důchodu atp.)

14,418 ÷ 160 = 90.11, po zaokrouhlení Kč 90.00.

Na téměř dvojnásobek minimální mzdy, jako nekvalifikovaná, pomocná, síla dosáhneš leda ve stavebnictví, ale to jsou krátké a dlouhé týdny, 12 i více hodin denně, dřina, venku v tom vedru, dešti etc. etc.

Jinak ne.

Filip84

Musel bys ten pojem „pomocný dělník“ blížeji specifikovat, je to velmi široký pojem. Třeba uklízeč v Praze dosáhne i na Kč 160.00 (hrubého) za hodinu, ale je to proto, protože to je, většinou, velmi krátký úvazek, a ve velmi nevhodný čas. Jinak ne.