Rokio

Kolik máte zatím naspořeno na stáří (otázka pro lidi v produktivním vě­ku)?

Já mám na svém doplňkovém penzijním spoření více než 40.000 Kč a na investičních fondech mám dohromady 80.000 Kč. Samozřejmě mám ještě jiné investice, ale ty nejsou určeny na stáří.

Je pravda, že nemám zatím tolik našetřeno, ale na druhou stranu je mi pouze 23 let.

Odpovědi
Pepa25

Ideální je mít našetřeno tolik, aby člověk mohl odejít do předddůchodu – viz odkaz. Obecně bych v penzijním spoření spořil tak, abych maximalizoval státní podporu, tedy tisícovku měsíčně.

Zdroj: https://www.na­seduchody.cz/pred­duchod.html

anonym

nespořím, pouze investuji, peníze které leží na spořícím účtu jsou jen peníze které přichází o svou hodnotu, až bych byl v důchodu a konečně je měl začít utrácet měly by jen zlomek původní hodnoty, to je přece nesmysl … investováním na mintosu (eur) mám těch peněz cca 11% zúročení, je v tom sice měnové riziko při konverzích czk<->eur ale rozhodně to dává větší smysl než jakékoliv spoření, které se na podobnou míru zhodnocení nemá šanci dostat.