Avatar uživatele
OmylCZ

Kolik lidí zabil Mao Ce tung?

Kolik lidí zabil Mao Ce tung? Někde čtu odhady že 80 milionů,někde zas že 100 milionů.....
Nevím čemu víc věřit

Zajímavá 0 před 6 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
JežíšKristus

Těžko říct, uvádí se, že zabil 78 milionů lidí. Nicméně samozřejmě nepřímo, hladomorem, který způsobil. Proto je v pořádku říkat zhruba 80 milionů, protože přesně to spočítat nelze.
Rozhodně jde o vládce, který způsobil nejvíce úmrtí v historii.
Mao - 78 milionů obětí
Čingischán a jeho potomci - 60 milionů (současně má dnes na světě 16 milionů potomků)
Stalin - 23 milionů
Hitler - 17 milionů
Leopold II - 15 milionů
Hideki Tojo - 5 milionů
Pasha - 2.5 milionu
Pol Pot - 1.7 milionu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Viktorie II.

Ani jednoho!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Je to pro tebe životně důležitá informace? To máš teda smůlu.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Disraeli

JK, Špatná čísla, bro (u některých). To píšeš podle svého mínění na ty lidi nebo jak? U každého píšeš jasné výsledky (přesto, že se u několika z nich uvádí čísla "mezi" v rámci několika - dokonce i desítek - milionů obětí - s tím, že u jednoho uvedeš nejnižší odhadované číslo nebo ještě míň, u jiného nejvyšší, jinde to ještě nadsadíš nebo uvedeš číslo někde mezi, ale asi jak se ti to hodí/líbí atd... Kdybys dal alespoň průměry těch odhadovaných čísel... pak bys měl ty výsledky docela jiné. Navíc ti tam chybí několik genocid - nebo prostě způsobené vybíjející války/hladomor a jejich pachatelů/vůdců, kteří mají na svědomí víc než třeba 2 miliony mrtvých).

U Leopolda je mimochodem odhad (v několi zdrojích ) JEDEN až 15 milionů (s tím, že jeden je opravdu minimum a časté číslo je třeba 5 nebo 7 milionů, 15 je nejvyšší maximum který se předpokládá, ale moc neuznává - spíš míň i o polovinu, uznávané maximum bývá opravdu "jen" 10 milionů), Paša "jen" kolem 1 milionu, Htiler cca 15-17 až 70 milionů (většinou se uvádějí větší čísla, záleží, co vše se mu dává za vinu a reálná čísla, ale ta větší jsou pravděpodobnější, protože jeho vina nebo "podíl" není menší), Stalin 20 milionů a možná více, ale uvádí se i mírně míň - nejvyšší možný dokonce až 60, ale ten většina neuznává a uvádí se míň, kolem těch 20ti (ale míň než Hitler.... když nepočítáš u Hitlera jeho nejnižší odhadované čísla), u Maa je myslím 77 nejvyšší předpokládané číslo a většinou se uvádí míň a nepřesahuje 70 milionů, uvádí se 40 až 70 milionů (často těch 40 nebo přes 50, časté číslo je taky 65 - ale 78 ne)... Takže jak říkám, když u jednoho uvedeš nejnižší možný předpoklad a u druhého nejvyšší, máš dost odlišné výsledky.

Avatar uživatele
Disraeli

U Maa se dokonce uvádí ještě míň, "jen" od 15 výše, až třeba 55 miliionů (to už záleží na zdrojích a předpokladech).

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost