OmylCZ

Kolik lidí zabil Mao Ce tung?

Kolik lidí zabil Mao Ce tung? Někde čtu odhady že 80 milionů,někde zas že 100 milionů.....
Nevím čemu víc věřit

Odpovědi
JežíšKristus

Těžko říct, uvádí se, že zabil 78 milionů lidí. Nicméně samozřejmě nepřímo, hladomorem, který způsobil. Proto je v pořádku říkat zhruba 80 milionů, protože přesně to spočítat nelze.
Rozhodně jde o vládce, který způsobil nejvíce úmrtí v historii.
Mao – 78 milionů obětí
Čingischán a jeho potomci – 60 milionů (současně má dnes na světě 16 milionů potomků)
Stalin – 23 milionů
Hitler – 17 milionů
Leopold II – 15 milionů
Hideki Tojo – 5 milionů
Pasha – 2.5 milionu
Pol Pot – 1.7 milionu

Viktorie II.

Ani jednoho!

elkon

Je to pro tebe životně důležitá informace? To máš teda smůlu.

Disraeli

JK, Špatná čísla, bro (u některých). To píšeš podle svého mínění na ty lidi nebo jak? U každého píšeš jasné výsledky (přesto, že se u několika z nich uvádí čísla „mezi“ v rámci několika – dokonce i desítek – milionů obětí – s tím, že u jednoho uvedeš nejnižší odhadované číslo nebo ještě míň, u jiného nejvyšší, jinde to ještě nadsadíš nebo uvedeš číslo někde mezi, ale asi jak se ti to hodí/líbí atd… Kdybys dal alespoň průměry těch odhadovaných čísel… pak bys měl ty výsledky docela jiné. Navíc ti tam chybí několik genocid – nebo prostě způsobené vybíjející války/hladomor a jejich pachatelů/vůdců, kteří mají na svědomí víc než třeba 2 miliony mrtvých).

U Leopolda je mimochodem odhad (v několi zdrojích ) JEDEN až 15 milionů (s tím, že jeden je opravdu minimum a časté číslo je třeba 5 nebo 7 milionů, 15 je nejvyšší maximum který se předpokládá, ale moc neuznává – spíš míň i o polovinu, uznávané maximum bývá opravdu „jen“ 10 milionů), Paša „jen“ kolem 1 milionu, Htiler cca 15–17 až 70 milionů (většinou se uvádějí větší čísla, záleží, co vše se mu dává za vinu a reálná čísla, ale ta větší jsou pravděpodobnější, protože jeho vina nebo „podíl“ není menší), Stalin 20 milionů a možná více, ale uvádí se i mírně míň – nejvyšší možný dokonce až 60, ale ten většina neuznává a uvádí se míň, kolem těch 20ti (ale míň než Hitler… když nepočítáš u Hitlera jeho nejnižší odhadované čísla), u Maa je myslím 77 nejvyšší předpokládané číslo a většinou se uvádí míň a nepřesahuje 70 milionů, uvádí se 40 až 70 milionů (často těch 40 nebo přes 50, časté číslo je taky 65 – ale 78 ne)… Takže jak říkám, když u jednoho uvedeš nejnižší možný předpoklad a u druhého nejvyšší, máš dost odlišné výsledky.

Disraeli

U Maa se dokonce uvádí ještě míň, „jen“ od 15 výše, až třeba 55 miliionů (to už záleží na zdrojích a předpokladech).