Toruk

Kolik % lidí ve stáří potká demence?

Dokážete si představit, že byste mohli být ve stáří dementní? Já moc ne, i když člověk asi při tom netrpí… Viděl jsem film „Nae meori sogui jiugae (CSFD 87%)“, kde se stala dementní dokonce mladá žena v souvislosti s Alzheimerovou chorobou, smutné.
Doplňuji:
Vlastina: ano máš pravdu, trochu si demenci představit dokážu. Je to postupný, degenerativní, zpětný vývoj- mentální a motorický návrat do dětství až do fáze nemluvněte- kdy nemluvně neumí komunikovat, neumí samo jíst, neumí se koordinovaně pohybovat… Dospělý člověk se zase stane dítětem.
A stáří, ano i to si dokážu představit. Několik let jsem pečoval o dědu, který se dožil téměř 90 let. Úžasnéa neuvěřitelné na něm bylo, že byl veselý a schopný pohybu až do posledního dne.

Nejlepší odpověď
anonym

je to smutné ale člověk si nemoc nevybere ani kdy ho postihne,doufám že zrovna demence to nebude
Doplňuji:
http://www.ty­den.cz/rubriky/zdra­vi/kdyz-odumira-mozek-demence-neni-domenou-stari_176871.html Toruku tak nad tím přemýšlím jaká je nejčastější příčina demence a tohle jsem vygoglila

Další odpovědi
annas

Byla jsem šokovaná, když jsem se dověděla, že moje bývalá profesorka, autorka mnoha učebnic, velmi aktivní žena, byla asi v 73 letech postižena Alzheimerovou chorobu. Choroba nastupovala postupně, dcera si ji nejdříve vzala k sobě, ale později nezbývalo jiné řešení – jen psychiatrická léčebna ..

U žen je pravděpodobnější výskyt této choroby. Nechtěla bych takto skončit …

anonym

Jo,jo.Stáří.Za­peklitá věc.
To čeká každého.Téměř.Je určitě lepší si nic nepředstavovat.
Skutečnost někdy předčí očekávání.

1popelka1

Buďte rád, že si to nedokážete představit, a pokud alespoň trochu ano, i pak budete překvapen jejími projevy. Já to zažila u příbuzných, dokonce se starala rok o takto nemocného člověka… známí se potýkají s Alzheimerem… Je to velký záběr na psychiku, ty stavy, co jsem zažívala… nepřála bych to nikomu, ani nemoc, ani se o takto nemocného člověka starat.

Říká se trénovat mozek, ale ani lékařům (kteří se musí celý život vzdělávat) se tato nemoc nevyhýbá.
Jedním z příznaků je i dědičnost a více se „šíří“ mezi ženami, takže osobně doufám, že se demence nedožiju, chci, aby si mě mí blízcí pamatovali „normální“.

Na druhou stranu máme v rodině 80ti leté staroušky a ti jsou bystřejší než kdejací mladší…

Bumbes

Asi začneme na stará kolena bafat Marihuanu, prý proti tomu pomáhá.

O tom filmu už jsem tu měl otázku, fakt mne dostal:

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/otazka-pro-chlapy-dojmul-nebo-dokonce-rozbrecel-vas-nejaky-film

vlastina

Když píšeš že si to moc představit nedovedeš,tak mě to vyzní že trochu jo.A zeptám se tě můžeš si trochu představit,že zestárneš?Mám mamku který je 80let a přesto si tento věk pocitově na sobě představit neumím.

Bunnik

V populaci nad 65 je postiženo demencí 10%, nad 80 let je to 30%. Nejčastější příčinou je Alzheimerova choroba – až 60%, pak 10–15% multiinfarktová encefalopatie (způsobená mnoha mikromrtvicemi), zbytek jsou vzácnější onemocnění.

Zdroj: učebnice neurologie, rok vydání 2006

anonym

Asi postihla tato nemoc i mě. Odpovídal jsem totiž před chvílí na otázku ale vzápětí otázku nemohu najít.