Avatar uživatele
Toruk

Kolik % lidí ve stáří potká demence?

Dokážete si představit, že byste mohli být ve stáří dementní? Já moc ne, i když člověk asi při tom netrpí… Viděl jsem film „Nae meori sogui jiugae (CSFD 87%)“, kde se stala dementní dokonce mladá žena v souvislosti s Alzheimerovou chorobou, smutné.
Doplňuji:
Vlastina: ano máš pravdu, trochu si demenci představit dokážu. Je to postupný, degenerativní, zpětný vývoj- mentální a motorický návrat do dětství až do fáze nemluvněte- kdy nemluvně neumí komunikovat, neumí samo jíst, neumí se koordinovaně pohybovat… Dospělý člověk se zase stane dítětem.
A stáří, ano i to si dokážu představit. Několik let jsem pečoval o dědu, který se dožil téměř 90 let. Úžasnéa neuvěřitelné na něm bylo, že byl veselý a schopný pohybu až do posledního dne.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Toruk

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, Jahoda, anonym, 1popelka1, aramah, anonym před 5006 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

je to smutné ale člověk si nemoc nevybere ani kdy ho postihne,doufám že zrovna demence to nebude
Doplňuji:
http://www.ty­den.cz/rubriky/zdra­vi/kdyz-odumira-mozek-demence-neni-domenou-stari_176871.html Toruku tak nad tím přemýšlím jaká je nejčastější příčina demence a tohle jsem vygoglila

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Byla jsem šokovaná, když jsem se dověděla, že moje bývalá profesorka, autorka mnoha učebnic, velmi aktivní žena, byla asi v 73 letech postižena Alzheimerovou chorobu. Choroba nastupovala postupně, dcera si ji nejdříve vzala k sobě, ale později nezbývalo jiné řešení – jen psychiatrická léčebna ..

U žen je pravděpodobnější výskyt této choroby. Nechtěla bych takto skončit …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jo,jo.Stáří.Za­peklitá věc.
To čeká každého.Téměř.Je určitě lepší si nic nepředstavovat.
Skutečnost někdy předčí očekávání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
1popelka1

Buďte rád, že si to nedokážete představit, a pokud alespoň trochu ano, i pak budete překvapen jejími projevy. Já to zažila u příbuzných, dokonce se starala rok o takto nemocného člověka… známí se potýkají s Alzheimerem… Je to velký záběr na psychiku, ty stavy, co jsem zažívala… nepřála bych to nikomu, ani nemoc, ani se o takto nemocného člověka starat.

Říká se trénovat mozek, ale ani lékařům (kteří se musí celý život vzdělávat) se tato nemoc nevyhýbá.
Jedním z příznaků je i dědičnost a více se „šíří“ mezi ženami, takže osobně doufám, že se demence nedožiju, chci, aby si mě mí blízcí pamatovali „normální“.

Na druhou stranu máme v rodině 80ti leté staroušky a ti jsou bystřejší než kdejací mladší…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bumbes

Asi začneme na stará kolena bafat Marihuanu, prý proti tomu pomáhá.

O tom filmu už jsem tu měl otázku, fakt mne dostal:

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/otazka-pro-chlapy-dojmul-nebo-dokonce-rozbrecel-vas-nejaky-film

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vlastina

Když píšeš že si to moc představit nedovedeš,tak mě to vyzní že trochu jo.A zeptám se tě můžeš si trochu představit,že zestárneš?Mám mamku který je 80let a přesto si tento věk pocitově na sobě představit neumím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bunnik

V populaci nad 65 je postiženo demencí 10%, nad 80 let je to 30%. Nejčastější příčinou je Alzheimerova choroba – až 60%, pak 10–15% multiinfarktová encefalopatie (způsobená mnoha mikromrtvicemi), zbytek jsou vzácnější onemocnění.

Zdroj: učebnice neurologie, rok vydání 2006

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Asi postihla tato nemoc i mě. Odpovídal jsem totiž před chvílí na otázku ale vzápětí otázku nemohu najít.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek