drax.davari

Kolik lidí v ČR zemřelo v 7 měsící roku 2023 v důsledku nákazy virem Covid-19?

Nejlepší odpověď
Hlada

"Tady ":[https://onemocneni-aktualne.mzcr­.cz/covid-19] je přehled z Ministerstva zdravotnictví.

Další odpovědi
elkon

Tady se můžeš zeptat: https://www.czso­.cz/

da ny

Prokázat úmrtí „…v důsledku nákazy virem Covid-19?“ Je téměř nemožné!
Zemřít může člověk s virem Covid-19. V 90% je příčina úmrtí jiná…
Covid –19, není příčinou úmrtí, nezpůsobí ho.
Někdo, ani nepostřehne, že ho má.
Každý jedinec, může mít pokaždé na setkání s virem jinou reakci.
Nejen pro laika je odpověď (taková informace), na položenou otázku, zbytečná. Nic neříkající. Je to „jen“ číslo ve statistice.
Význam slova důsledek
• (odborně) skutečnost vyvolaná jevem označovaným jako příčina, dopad, následek
• (logika) tvrzení vyplývající z předpokladů, implikace

Dochy

Neber to tak vážně. Hele, člověk mohl mít špatná játra, srdce na prd, ale pokud by nebyl vystaven infekci, mohl žít ještě 10 let a i sem tam nějaké nachlazení zvládnout. Během onemocnění Covidem zemřel. Zemřel na Covid, nebo na selhání srdce?

Ano, přesnou příčinu úmrtí asi stanovit nelze, ale pokud mu bylo zle z Covidu, před tím byl OK, a během onemocnění zemřel, je dost pravděpodobné, že za to Covid může, přinejmenším spoluvinou. Samozřejmě pokud ho přejela tatra když šel od doktora asi bych to přímo Covidu nepřičítal.

zjentek

Elkon, jako, on se ptá tady, ano? Rozumíš?