ZdedekZ

Kolik laktázy je potřeba na 10 litrů mléka, aby vzniklo bezlaktózové mléko? Dá se laktóza koupit a za jakou cenu?

Kolik laktázy je potřeba na 10 litrů mléka, aby bylo bezlaktózové mléko. Kde se dá tolik laktázy a za kolik koupit?

Odpovědi
Kepler

Není vhodné vyrábět si ve velkém bezlaktózové mléko, už jenom vzhledem k jeho omezené trvanlivosti. Jedna možnost je koupit si jej už hotové (mají ho třeba v Penny), nebo užívat laktázu jednorázově před požitím běžných mléčných výrobků. Přípravků je celá řada – viz https://search­.seznam.cz/?q=lak­t%C3%A1za&oq=lak­t%C3%A1za&aq=-1&sourceid=szn-HP&su=k

ZdedekZ

Já těch 10 litrů spotřebuji za den, mám rozvětvenou rodinu, dost sousedů a kamarádů/ek. Dále chci vyrábět bezlaktózovou domácí smetanovou zmrzlinu a tzv. Brazilskou zmrzlinu (smetanová zmrzlina a v ní kusy různého zmrzlého ovoce). V tom případě BL mléko je v Penny a jinde drahé a laktáza, tebou navrhovaná je velmi drahá