RARAA

Kolik kg je 1l vody?

Tuto otázku jsem hledala všude na internetu, ale nenašla.
Díky předem za odpověď.

Nejlepší odpověď
zzzzz

1 litr destilované vody je 1kg. Také je to jeden dm3.

Další odpovědi
Leissy

Ahoj tak pokud vím co jsme se učily na základce tak je to jedno kilo. Kolik l vody tolik kilo. Teda alespoň my jsme se to tak učily. :)

Kelt

1 kg je 1 litr, neboli 1 dm3 destilované vody jen při teplotě 4°C. Jinak se hustota vody mění s teplotou, největší hustota je při teplotě 4° C.

deranged

Zase tak jednoduchá otázka to není, výsměch není na místě. Objem se mění s teplotou a a tlakem.
A proto „při standardním tlaku“ bude hmotnost při teplotě 4 °C 0.999975kg, a při 25 °C to bude 0.997kg.

A tady je online převod:
http://antoine­.frostburg.edu/chem/se­nese/javascrip­t/water-density.html

Lamalam

To jsi asi všude na internetu hledala špatně.
Doplňuji:
Na takto položenou otázku se nedá odpovědět Hustota vody se mění s teplotou.

1l vody = 1 kg

WeeBear

První odkaz… Jak zajímavé… Někdo neumí hledat. 😉 A zrovna tak pěkného čísla je škoda…

http://www.on­tola.com/cs/di/a­hoj-kolik-mnozstvi-vody-vazi-1kg-neni-to-ukol