.

Kolik vazi napr. kilo zeleza ve vode?

Pokud bychom napr. kilove zelezne zavazi ponorili i s vahou do vody?

Nejlepší odpověď
arygnoc

železné závaží o hmotnosti 1 kg i ve vodě váží 1 kg.
Ve vodě je toto závaží pouze nadlehčováno, a to silou rovné hmotnosti vody vytlačené (cca 0,15 l), viz archimedův zákon.

Další odpovědi
Michal Kole

To je trochu složitější. Ocelová loď plave, ale ocelová koule neplave.

Když budete mít kilovou ocelovou loď o velkém objemu tak bude plavat, ale když budete mít ocelové závaží o kile tak plavat nebude.

Musíte vypočítat vztlakovou sílu. F = hustota kapaliny (u vody je to 1000 u sladné a 1025 u mořské), objem tělesa a gravitační zrychlení, pro zeměpisnou šířku české republiky to je 9,81