Rokio

Kolik je procent korunových milionářů v Česku?

Myslím tím fyzickou osobu, která má hodnotu majetku milión Kč a více.

Pokud neznáte procento, postačí mi i přibližná hodnota (např. drtivá většina, většina, nadpolovina, půlka atd.).

Děkuji vám za vaše odpovědi a přeji co nejlepší zdraví!

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak já myslím, že je to velká většina lidí. Pokud vezmu lidi cca nad 30 let (tj. lidi, co už nějakou dobu vydělávají, resp. mají vyděláno), tak ti už velmi často mají splacenou hypotéku, pak jejich nemovitost z nich korunového milionáře nepochybně dělá. Pokud nemají splacenou nemovitost, tak mohou mít auto, elektroniku, úspory… milion Kč už není nějaká nedosažitelná „raketa“.

JežíšKristus

Souhlasím s Alešem, zajímavější by byla otázka na 10 milionů, 50 milionů, 100 milionů… Ono se to nezdá, ale nemovitosti narostly na ceně, a osob, které mají kapitál nad 50 milionů, a mají „obyčejnou“ práci, je zřejmě mnoho…

Dochy

Asi bych vlastní byt/dům neoznačil za kapitál – je až příliš „nemovitostí“. Že máš dům za 10 mega Ti moc nepomůže když si budeš chtít jít koupit auto za 1/2 mega. Max jej můžeš použít k ručení (ne moc rozumné) nebo se přestěhovat do levnějšího – ale vzhledem k životnosti a důležitosti domu/auta bych se tomu také asi vyhl.