luckykubrt

Kolik je pro vás 1000 euro měsíčně?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
led

Tak akorát

Anketa je skreslená, pre nemožnosť inej odpovede, okrem predpísaných.
´1000€ spotrebiteľský košík+mesačná réžia´ na Slovensku nie je rovnako plný ako ´1000€ spotrebiteľský košík+mesačná réžia´ v ČR
Prečo sa mnohí sťahujú napríklad do Španielska? pretože tam za 1000€ je ´spotrebiteľský košík+mesačná réžia´ viac naplnený, na druhej strane napríklad vo Veľkej Británii, alebo vo Švajčiarsku bude tento ´spotrebiteľský košík+mesačná réžia´ prázdnejší.
Menej náročný dokáže vyžiť aj z mála, ale náročnému ani 1000€ mesačne nestačí, (to nehovorím o rozmaznaných zbohatlíkoch, tým nestačia ani miliony…)

(Nejazdím motorovým vozidlom – nepotrebujem peniaze na pohonné hmoty a servis
V hromadných dopravných prostriedkoch (okrem lietadla) jazdím zdarma, alebo za polovicu – nižšie náklady na cestovanie
Neholdujem návykovým látkam (fajčenie, alkohol,…) – ušetrím € na tieto látky a na lekára
a takto by som mohla povedať, že prežiť sa dá aj z mála. Ale môže to byť, ale aj nemusí to byť pravda, ak si chcem dožičiť aj čosi viac.
Tak a teraz buďte „múdri“ z mojej odpovede, je to satira, alebo naozaj?…

Dodatok:
zabrániť ľuďom mať vlastný názor nepresne definovanými odpoveďami, pri takejto otázke, zvádza k nedostatočnosti takejto ankety.
Čo je to „Málo“? je to menej ako, nedostačujúce, na hranici chudoby, menej než životné minimum, alebo je to len niečo medzi nedostačujúcim a „Tak akorát“?
Čo je to moc?
Čo je to „Tak akorát“?

Další odpovědi
Rakira

Tak akorát

Tak dívala jsem se na kurz a euro je cca 27 Kč, takže jestli myslíš jako v práci tisíc euro na měsíc, tak si myslím, že to není ani málo ani moc a je to takový zlatý střed :)
Na zaplacení všeho potřebného by ti to mělo stačit a ještě ti něco zbyde :)

Zdroj: Moje hlava :)

Kepler

Moc

Pro mně, jako důchodce a singla, by to byl více než dvojnásobek příjmů. Nemám velké výdaje a do roka bych si mohl dovolit velmi drahou dovolenou.

e1232851@trb

Málo

ivzez

Moc

majestic

Málo

S takovou částkou se dá vůbec žit?

nyjono

Málo

Nepokryje mi to měsíční výdaje.
Hloupá anketa. Záleží na konkrétních podmínkách.
Kde a jak žije, jestli něco splácí apod.

Drap

Málo

Chybí jiná možnost. Otázka je nejasná. 1000 euro? Jak na co. Pokud s tím budu chtít cestovat po světě a užívat si, tak by to nestačilo. V současné době když počítám tabák a noviny, tak mě ještě něco zbývá.

Rokio

Moc

1.000 Euro neboli v přepočtu 27.000 Kč je pro mě přibližně dvojnásobek mých současných příjmů, takže je to pro mě více než dost.

Lgee

Moc

Je to průměrná mzda na kterou víc než 72% lidí nedosáhne

dudu

Tak akorát

Částka odpovídá naší společné měsíční penzi. Dá se z ní slušně vyžít i něco málo ušetřit.

L. da Vinci

Tak akorát

To je to samé jako 12 000 ročně.

meereg

Moc

bolak

Tak akorát

Zatím moc, brzy tak akorát a za pár let to bude pro mě hodně málo. I když peněz není nikdy dost, takže „moc“ je asi blbost.

pepe88

Tak akorát

luckykubrt

Souhlasím s ledem, že v každé zemi to je jinak. Jen ne s tím, že je anketa zkreslená. Totéž platí i pro Drapa. Jakou jinou odpověď by jste tam chtěli ??? :O

luckykubrt

Já bych byl s 1000 euro měíčně spokojený (v přepočtu dostávám daleko míň). Ale někdo má pořád málo. ☹

Rakira

Pravda, 27 tis je prumerny ucitelsky plat :) A je pravda, nekterym se za zivot takoveho platu ani nedostane :(

ivzez

Nezaměňujete průměrný plat učitele s průměrným platem ve školství (tedy včetně ředitelů, ministra, …)?

Podle článku z ledna 2016 (nemyslím, že se to za rok nějak výrazněji zlepšilo) brali průměrně učitelé ve školkách 19.148 Kč, učitelé ZŠ 22.618, učitelé SŠ 23.313 a vykoškolští učitelé 24.084 Kč hrubého měsíčně. (Nevím, jestli do toho jsou promítnuty i mzdy na soukromých školách, ty bývaly o něco vyšší.)

Viz:
http://finance­.idnes.cz/pla­ty-ucitelu-a-jejich-odchody-ze-skol-dxa-/viteze.aspx?c=A160129­_115640_viteze_sov

luckykubrt

No já to ještě zaokrouhluji na 30 Kč za euro, což by byla tisícovka na den. Při současných cenách by se z toho dalo i ušetřit. Ale kdyby přišla inflace mohlo by to být zase málo. ☹