mosoj

Není to málo?

Poslanci si schválili navýšení platu o 22 000 Kč. Nejsou zbytečně při zemi? Vždyť nebudou mít ani na kafe z lógru!!

Nejlepší odpověď
orwell

Je to málo, ale neboj se, oni si už nějak poradí a doženou to. Do politiky se u nás chodí pro prachy, nikoliv sloužit lidu. Ale takhle neomaleně to nelze veřejně říct a musí se to nějak zabalit do pozlátka. Jak tak koukám, tak oni se už s tím balením ani moc neobtěžují.
Hezky to svého času vyjádřila už dnes nežijící herečka Květa Fialová slovy hodnotící porevoluční období: „Já jsem si myslela, že se tentokrát politici obětují národu, ale oni obětovali národ sobě.“

Další odpovědi
Kepler

Je to málo! Ještě že jsou tak skromní. Vždyť si nemůžou dovolit ani vlastní vrtulník, aby nebyli furt při zemi!

Drap

Ano, je to nerozum. Za rok aby si zvyšovali opět.

marci1

Co na to říci? Možná názor jedné z mnoha samoživitelek:

"Do redakce TN.cz napsala naštvaná Simona. Matka samoživitelka, která si o takových penězích, které si poslanci de facto od ledna přiklepli, může nechat jen zdát. Simona je pořádně naštvaná.

"Drahá vládo, jen bych vám chtěla sdělit, že je mi z vás na zvracení a že se stydím, že jsem Čech. Protože tento přístup a vaše jednání je opravdu ubohé,“ píše Simona. "Víte vůbec, co zbývá důchodcům a samoživitelkám na celý měsíc? To, za co byste si vy nekoupili ani nákup na tři dny,“ nenechává Simona na zákonodárcích suchou ani nit. A má také návrh, co by si poslanci měli vyzkoušet. "Nechala bych je, zmetky, aby se tedy předvedli. Jak z toho, co nám zbyde, přežijí stejnou dobu a ve stejných podmínkách?“ ptá se naštvaná matka samoživitelka.

Simona ví, jaké to je, když musí vycházet s minimem peněz. "Chudáci hladoví, vždyť sotva přežijí měsíc z toho, z čeho my samoživitelky žijeme celý rok. Tak proč jim chudákům v nouzi nepřidat? Ještě dnes jako bych slyšela v hlavě prababičky nářky: Co jsem komu udělala, že musím takhle bídně dožít, vždyť jsem celý život poctivě pracovala, za co pak to asi mám? To je hrůza, už abych umřela, když už tu člověk nemůže důstojně dožít,“ má jasno Simona.

Je nutné podotknout, že „nezastavení“ růstu platů ve Sněmovně pořádně také naštvalo premiéra Andreje Babiše. Většina poslanců hnutí ANO totiž hlasovala proti návrhu Pirátů a SPD, podle kterého by se zbrždění projednávalo ještě v listopadu.“

http://tn.nova­.cz/clanek/sty­dim-se-posila-samozivitelka-vzkaz-poslancum-zvysi-si-platy.html

Kepler

Celý problém je v tom, že být v politice je chápáno jako mít velké koryto. Politici zapomněli, že byli zvoleni proto, aby sloužili lidem, prostým občanům. Ne zájmovým skupinám bohatých – vždyť to je korupce! Ano, mají nižší plat, než řídící letového provozu, nebo špičkový chirurg, ale na nich je taky obrovská zodpovědnost! Kdežto politik nemusí umět nic a odpovídá jen za to, kdy zvednout ruku.