uccello

Poradíte mi, ke které bance je dnes nejlepší přejít?

Mám účet u České spořky a po včerejší informaci o zdražení už přetekl pohár a chci jinam. Zájímá mě měsíční cena vedení účtu, výběry z bankomatů a internetové bankovnictví. Hlavně nechci nějakou podmínku, jako posílání určité částky na účet, abych měl něco zdarma, protože někdy mi tam přijde víc, někdy míň, někdy to vyberu hned ten den atd. Musím říct, že ten tučný chlapík z reklamy na AirBank mi hodně připomíná právě jednání ČS. Děkuji

Nejlepší odpověď
oskar

Také jsem byl u spořitelny a přešel jsem na poštovní spořitelnu ERA a jsem velice spokojen…měl jsem to udělat,už dávno.

Další odpovědi
anonym

U té české prostitutky jsem byl od roku 1972 a před třemi lety(asi) jsem se s ni rozloučil nadobro. Teď jsem u GE Money a za vše mi strhávají 139 korun měsíčně.

Pepa25

Není možné univerzálně říct (to už by tam byli všichni, ne?). V jiné situaci je důchodkyně na vesnici, bankomaty daleko, internetové bankovnictví nepoužívá x student, pro kterého internetové bankovnictví není problém, vše platí elektronicky, peníze vybere v bankomatu, v bance byl naposledy před 3 roky kdy mu změnili občanku.
Další limitující věc mohou být okolní služby: zahraniční platby, hypotéky atd.
Moje doporučení: člověk aktivně používající internet mlže využít současný boom internetových bank, které nabírají klienty a podbízejí se jim „zdarma“ (Fio, Airbank, mbank, …). Tyto se mezi sebou nějak zásadně neliší, asi je dobré se podívat na síť bankomatů resp. podmínky výběru i jiných bank. Druhá možnost je domluvit si ve stávající bance nějakou „havaj“.
P.S. Také si myslím, že ro ČS přepískla a odejde jí hodně klientů.

kapka

Jsem u Fio a mám vše, co běžně potřebuji zdarma a bez uvozovek. Vedení účtu, veškeré převody v rámci ČR, trvalé příkazy, inkaso, vklady, výběr na pobočce nad 1000 Kč, výběr z bankomatu Pharro (síť mi vyhovuje), pokud bych platila kartou asi 4 tis./měs., pak by byl výběr zdarma ze všech bankomatů (nevyužívám, platím jinou kartou, takže toto si ověřte). Tohle všechno mám zdarma a bez podmínek, kolik musí být na účtu. Jo, jediná podmínka je, aby na účtu vždy zbyla aspoň stovka. Tu tedy berte jako jednorázový nenávratný vklad.
Ještě se ptáte na internetbanking, s tím jsem velice spokojená, vše přehledné, nastavitelné pro vaši potřebu, jednoduché. Snadné vyhledávání a filtrování určitých plateb, to používám často a jsem opravdu spokojená. Ověření platby dělám přes mobil, kam mi přijde kód. Mám banking i v mobilu, potvrzuji pinem.

arygnoc

zásadne dávam prednosť zahraničným – bez poplatkov za vedenie účtu, bez poplatkou za mobil a internetbanking, bez poplatkov za výber/vklad kartou či na prepážke, bez poplatkov za výpis, proste bez poplatkov (okrem výberu v hotovosti v inej mene).

na českej pobočke zahraničnej banky mám vedený účet v kč s výhodami zahraničného klienta.

české (a slovenské) banky sú kur*y zlodejské, neuložil by som si u nich ani korunu/euro/li­bru/frank/dolár/…

takže podľa mňa je to jedno, časom u ktorejkoľvej českej banky (resp. banky pôsobiacej v česku) pôjdu ceny za služby hore.

mosoj

U každé banky je něco za co se platí. Také musíš koukat jestli máš bankomat někde v tvém dosahu.

Dochy

Záleží na Tvých podmínkách.
Doporučil bych mBank, kde („bez podmínek“) ze standardních služeb platíš pouze první 3 výběry z bankomatu v měsíci – za tuším 9kč každý. Pokud platíš kartou, můžeš je mít zdarma. Případné další výběry v měsíci jsou dražší. Platí to pro libovolný bankomat v republice

Nevýhodou pro Tebe může být horší dostupnost kamenných poboček/kiosků pokud bys potřeboval něco řešit (já u nich potřeboval řešit snad jen hypotéku, jinak jde všechno řešit na dálku a možná by šla i ta hypotéka)
A v posledních měsících je poněkud kritizována kvalita nového internetového bankovnictví.

Dál se můžeš poohlédnout v AirBank. Většinu základních věcí tam myslím budeš mít také bez poplatku, ale za bankomat budeš platit o něco víc. Internetové bankovnictví mi připadá lepší než současné u mBank (u AB ale používám jen spořící účet. Předpokládám, že práce s běžným účtem se lišit nebude)

Mc Merkurion

…poradím ti,kam nechodit: GE Money bank,to není banka,ale …
nemám slov,s tak hrozným chováním,arogan­cí,jsem se nesetkal,jo a je o dost dražší než spořka,takže po zdražení jí stejně nedožene,mimocho­dem,že mi zdraží výběr a platbu na přepážce mi vůbec neva,výpis mi poštou nechodí,takže mi zlevnili o 1,–výběr…

Fyzik

mám mBank, která je bez poplatků, teď navíc mají chytře vymyšlené 3 % spoření. Platí se jen za výběr z bankomatu docela dost, ale když používáte hodně platby kartou (tuším v součtu 4000 měsíčně, což pro mě není problém), jsou výběry zdarma.