bart2000

Kolik je přirozených čísel od 1 do 2013?

Doplňuji:
Omlouvám se mám na mysli číslic

Odpovědi
Hamon

Přirozené číslo je klaně celé. Tak kolik jich asi může být? :)
Doplňuji:
Kde se to tam vzalo? Mělo to být „kladné celé“…

Lili Marlene

nanif: „Hamon napsal polopravdu. Je to sice celé kladné číslo, které ovšem není dělitelné jiným číslem, než jedničkou a tím číslem samotným.“

Ne. To jsou prvočísla.
Doplňuji:
Edit: Číslic? Číslice je znak, asi myslíš něco jiného.

nanif

Doplňuji:
Hamon napsal polopravdu. Je to sice celé kladné číslo, které ovšem není dělitelné jiným číslem, než jedničkou a tím číslem samotným.

Front

Přirozeným číslem (číslem z oboru přirozených čísel) se v matematice rozumí kladné celé číslo (1, 2, 3, …). V oborech jako matematická logika, teorie množin a informatika se mezi přirozená čísla počítá i nula, což však v teorii čísel může vést k potížím. Tato čísla se označují jako přirozená, neboť se dají používat pro určení počtu nějakých předmětů (viz též kardinální číslo), nebo vyjadřování pořadí (viz též ordinální číslo). Jsou také nejjednodušší na pochopení, takže výuka matematiky obvykle začíná u přirozených čí­sel.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Při­rozené_číslo

Kelt

Přirozená čísla jsou 1, 2, 3 atd. Od 1 do 3 jsou 3 přirozená čísla – nápověda.
chytremu napověz.

Alice.

přirozená číslice neexistuje

číslice je znak, symbol; číslo udává hodnotu

huxa

bart3000-evidentně si to pleteš-číslo je číslo, třeba 39; 238,38, … číslice je jedna, třeba pětka „5“, takže vlastně mám jeden deset číslic 0–9.
Přiroyených čísel i s jedničkou a číslem 2013 je 2O13 :) Přirozených číslic je 9 – „1–9“

hippeace

tak přirozená čístlice neexstuje ale pokuj chceš čísla tak je jich 2013 a pokud ti jde o celkový počet (ne 1–9 jak psal huxa) tak si spočítáš číslice logicky rozdělením na řády :
1–9 (případně nula) 9 (10) čístlic
10–99
100–999
1000–2013
to už zvládneš ne? zjistíš kolik čísel je v daném rozsahu a vynásobíš ho počtem řádů

nanif

Pitomec jsem já, anžto jsem si spletl přirozené číslo s prvočíslem 🙂

rigormortis

305 jich je…na wiki je jejich seznam ( http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_prvo%C4%8D%C3%AD­sel )