Aquamen

Kolik hodin můžu být v práci když mám pracovní smlouvu na 8hod?

Když jsem podepisoval smlouvu se zaměstnavatelem mám psanou 8h směnu, občas končíme a máme třeba 8,5h. Když se seberu a půjdu po svých odpracovaných 8 hodinách domů může mě zaměstnavatel vyhodit?

Odpovědi
Menous

30 minut je nárok na obědovou pauzu, kterou můžete využít dle svého uvážení, není to součást pracovní doby, ale smluvně daná doba během pracovního dne. Po pauze se vracíte na směnu pro dokočení 8 hodin práce.

da ny

Je to důvod na propuštění z práce!!!
Pokud máte smlouvu na 8 odpracovaných hodin. Jste POVINEN SETRVAT NA PRACOVIŠTI 8,5 hodiny. Zákonem stanovenou 30 minutovou pauzu, poskytnutou zaměstnavatelem (ou 4 – 5 h práce), musíte být přítomen. Tedy 8,5 hodin MUSÍTE být v práci, Placeno máte 8 hodin Dostavit se musíte včas, před začátkem směny. Odcházet do šatny po 8,5 hodinách, pak domů.
Je povinné vést knihu odchodů/příchodů. Často je elektronická (karta, prst, čip).
Udivuje mne, že se ptáte zde, Je to znalost, která patří k obecnému vzdělání, přehledu člověka a zaměstnance.
Zákoník práce je v celém znění na internetu.
Vy jste asi pěkné „kvítka a stavítko“ 😉.